F.I.S.T. - niespodziewany hit z PlayStation wkrótce na PC

Steampunkowy królik w akcji.

Twórcy F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch początkowo informowali, że wersja PC ukaże się dopiero w przyszłym roku, lecz teraz ujawniono, że tytuł trafi na Steam i Epic Games Store jeszcze w październiku.

Nie podano dokładnej daty. Produkcja jest jednym z niespodziewanych hitów jesieni, zbierając wiele pozytywnych recenzji po premierze na PS4 i PlayStation 5 na początku obecnego miesiąca. Średnia ocen na tej drugiej konsoli wynosi dziś 81 procent (na Metacritic).

„Mamy dzisiaj duże ogłoszenie: wersja PC będzie dostępna w październiku na Steamie i Epic Games Store. Nie możemy się doczekać, by spotkać naszych fanów na komputerach!” - napisano w ogłoszeniu na Twitterze.

Produkcja łączy założenia gatunku „metroidvania” z bijatyką 2D. Otrzymujemy więc sporą dawkę eksploracji oraz pozyskiwania nowych umiejętności, otwierających drogę do zamkniętych wcześniej miejscówek.

Trafiamy do dieselpunkowego świata humanoidalnych zwierząt, wcielając się w walecznego królika wyposażonego mechaniczne ramię. Walka przypomina Devil May Cry - przełączamy bronie, wykonując kombinacje. Są też inne „narzędzia”, jak wiertło czy bicz.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami