Nocne kolejki w USA - dostawy konsol nadal przyciągają tłumy graczy

Za czym kolejka ta stoi?

Sieć sklepów Best Buy w USA zapowiedziała na czwartek dostawy konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Jak się okazuje, wieści nadal wywołują spore zamieszanie - kolejki ustawiają się na długo przed otwarciem.

Do otwarcia (w zależności od miejsca) zostało jeszcze kilka godzin, lecz chętni jeszcze w nocy zaczynali koczowanie przed budynkami. Niejaki „Rinpiass” z Columbii w stanie Maryland informuje, że naliczył około setki osób.

„Chciałbym wiedzieć, ile dostaną sztuk, bo nie wiem, czy się załapię” - dodaje Thomas DuRoss. Z opublikowanego przez mężczyznę materiału wideo wynika, że może mieć problemy.

Rogelio Ramos z Kalifornii raportuje, że jego lokalny sklep poszedł po rozum do głowy, ponieważ wręczył kolejkowiczom „bilety” upoważniające do odbioru w dowolnym terminie, by ci nie musieli dłużej stać w oczekiwaniu. „Rzucono” podobno około 40 egzemplarzy, choć nie wiadomo, o jakiej konsoli mowa.

Zdjęcia z Nowego Jorku także prezentują długie kolejki osób wyposażonych w krzesełka i inne gadżety do siedzenia. Dla bezpieczeństwa wytyczono nawet barierki.

Wszystko to pokazuje, że choć od premiery PlayStation 5 oraz Xbox Series X minie wkrótce rok, to sprzęt obecnej generacji w wielu miejscach nadal pozostaje towarem deficytowym.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Xbox Series X/S podbija Japonię

W porównaniu do Xbox One.

Nieoficjalnie: Intel Core i5-12600 sprawia problemy benchmarkom

Programy nie radzą sobie z hybrydową konstrukcją CPU.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami