"Apple kłamało" - szef Epic ujawnia, że Fortnite nie wróci do App Store

Może za parę lat.

Tim Sweeney - szef Epic Games - podzielił się na Twitterze e-mailem, w którym prawnicy Apple informują jego firmę, że Fortnite trafiło na „czarną listę” i nie wróci w najbliższym czasie do App Store.

Epic starało się najwyraźniej o przewrócenie produkcji do dystrybucji po zakończeniu sprawy sądowej. Sweeney przypomina, ze takie podejście stoi w sprzeczności z poprzednimi zapewnieniami.

„Apple kłamało. Spędzili lata na mówieniu światu, sądowi i mediom, że »powitają Epic z powrotem na App Store, jeśli zgodzimy się przystać na ogólnie obowiązujące zasady«. Epic się zgodziło, lecz teraz Apple zmienia zdanie w ramach kolejnego nadużycia swojej monopolistycznej pozycji” - napisał.

Oto mur, jaki stawia Apple

Sweeney opublikował też dwa e-maile. W pierwszym sam menedżer zapewnia, że zgadza się na obowiązujące zasady. Włącznie z przyciskiem kierującym do zewnętrznego systemu płatności Fornite, co Apple musi umożliwić w ramach niedawnego wyroku sądu.

Druga wiadomość to już odmowa producenta iPhone'ów, wystosowana przez kancelarię prawniczą. Ta cytuje choćby inny wniosek sądu, mówiący o tym, że Epic naruszyło postanowienia kontraktu podpisanego z Apple, a w przeszłości wykazywało się „dwulicowym” zachowaniem.

Firma z jabłkiem w logo dodaje, że przywróci Fortnite do App Store, ale dopiero po wyczerpaniu wszystkich ścieżek apelacji - a to może zająć lata.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami