Polska gra Komornik: Nieskruszony to nie kolejny symulator

Demo dostępne na Steamie.

Nieco wbrew tytułowi, Komornik: Nieskruszony od studia Sylen nie stanowi kolejnego symulatora. Polska opowieść graficzna otrzymała wersję demonstracyjną, opublikowaną na Steamie.

Twórcy opisują całość jako „produkcję na styku gry paragrafowej i visual noveli”. Akcja osadzona jest w świecie książek Komornik, napisanych przez Michała Gołkowskiego.

Pełna wersja powinna ukazać się przed końcem roku. Demo znaleźć można na karcie produktu w sklepie Valve.

Głównym bohaterem jest Anieketos, który po upadku cywilizacji ma za zadanie oczyścić pozostałości świata z grzeszników i „doprowadzić na wpół rozgrzebaną Apokalipsę do (nie)szczęśliwego końca”.

Akcja toczy się na ulicach zniszczonej Warszawy oraz na „niezbadanych ziemiach Rewersu”. Gracze mogą spodziewać się trudnych wyborów moralnych do podjęcia, a także elementów RPG, takich jak umiejętności czy ekwipunek.

Tytułowi Komornicy w myśl uniwersum to „wybrani wedle znanych tylko Górze kryteriów śmiertelnicy, którzy zrzekli się życia i zajmują się odszukiwaniem i egzekwowaniem z Dłużników należności za grzechy” - czytamy w opisie.

Michał Gołkowski jest związany z grami wideo nie od dzisiaj - zaczynał pisarską karierę od powieści umieszczonych w świecie serii Stalker. Trylogia o Komornikach debiutowała w 2016 roku, a teraz autor rozwija uniwersum SybirPunk, które także doczeka się gry.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami