"Nie do zaakceptowania" - gracze narzekają na Steam po problemach z serwerami

Co z trybem offline?

  • Wczorajsza konserwacja serwerów Steama nieco się przedłużyła
  • Gracze narzekają, że nie mieli dostępu do gier

Wczorajsza - standardowa - konserwacja serwerów Steama przedłużyła się do kilku godzin, co zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych przełożyło się na falę narzekań.

Gracze zdali sobie między innymi sprawę z faktu, że tryb offline obsługuje tylko wybrane tytuły i potrafi sprawiać problemy, jeśli program wykryje, że posiadamy dostęp do internetu.

Inni narzekali na przykład, że nie mogli połączyć się z serwerami The Elder Scrolls Online. Infrastruktura produkcji działała bez przeszkód, lecz brak dostępu do Steama nadal uniemożliwiał logowanie.

1
Problemy trwały kilka godzin i dotyczyły głównie USA

„Mamy 2021 rok i nie mogę nawet zagrać w produkcję dla jednego gracza bez konieczności ciągłego połączenia z siecią na Steamie. Nie mam okazji grać co wieczór, więc nie mogłem się doczekać” - opisuje niejaki „Mak0” w serwisie Reddit.

„Zróbcie coś z tym, to absolutnie nie do zaakceptowania. Wydałem setki dolarów na gry w bibliotece, żeby ktoś dyktował, kiedy mogę grać? Może powinienem zainwestować w płyty” - dodaje, nie zdając sobie najwyraźniej sprawy, że w przypadku DVD wciąż potrzebowałby aplikacji Valve.

„To tylko przypomnienie, że Steam to nadal DRM. Jedną z zalet platformy PC ma być podobno uwolnienie gier spod kontroli jakichś odległych korporacji” - zgadza się „MustacheEmperor”.

„Mak0” zwraca też uwagę, że żadne inne usługi tego typu - PSN, Epic Games, Xbox Live - już od dawna radzą sobie bez regularnych konserwacji serwerów. Zwłaszcza we wtorek, będący często dniem publikacji nowych gier.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami