Mikstura lecząca i napój niewidzialności - Potion Craft pozwala wcielić się w alchemika

Napoje dla każdego.

Potion Craft: Alchemist Simulator zadebiutował na Steamie, w wersji Early Access. Nietypowa produkcja pozwala wcielić się w średniowiecznego alchemika, warzącego przeróżne mikstury.

Twórcy zapewniają, że unikalna grafika 2D inspirowana jest rękopisami i księgami medycznymi z epoki, a kluczowe jest eksperymentowanie ze składnikami, które zbieramy w ogródku lub nabywamy drogę kupna.

Najważniejszym elementem jest kociołek, pełen receptur do odkrycia. Gracze przesuwa kursor na alchemicznej mapie za pomocą przeróżnych ingrediencji. Każdy element ma określoną „ścieżkę”, a celem jest dotarcie do punktu symbolizującego miksturę, poprzez odpowiednie łącznie składników.

Przygotowane płyny wlewamy następnie do butelek i sprzedajemy w sklepiku. Okoliczni mieszkańcy mają różne potrzebny, więc trzeba najpierw odgadnąć, jaki wywar najbardziej się im przyda. Dla przykładu, osoba narzekająca na plagę szczurów w młynie powinna otrzymać trutkę, a wyczerpany czarodziej - łyk many.

W piwnicy do naprawienia czeka Maszyna Alchemiczna, a elementy fantasy zapewniają różnorodność receptur: odporność na żywioły, napój przywracający manę czy zapewniający szał berserkera lub niewidzialność.

„Przyciągaj gildie, zaprzyjaźnij się z wybitnymi postaciami (lub walcz z nimi), zdobywaj bogactwa i wpływy - a pewnego dnia może i nawet zadecydujesz o losie całego miasta” - czytamy w opisie.

Cenę ustalono na 53,99 zł, lecz obecnie obowiązuje 10-procentowa przecena. Jest też polska wersja językowa.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami