Kolejny producent odchodzi z Blizzarda

Zajmował się Overwatch 2.

  • Producent wykonawczy Overwatch 2 rezygnuje z pracy w Blizzardzie
  • Z firmą związany był pięć lat
  • W ostatnich miesiącach ze studia odeszło co najmniej trzech pracowników wysokiego szczebla

Po pięciu latach pracy w Blizzard Entertainment z firmy odchodzi Chacko Sonny, który piastował stanowisko producenta wykonawczego Overwatch 2.

O decyzji mężczyzny poinformował Jason Schreier z Bloomberga. Dziennikarz dotarł do rozesłanego do współpracowników e-maila, w którym deweloper ogłosił, że w najbliższy piątek kończy przygodę ze studiem.

Sonny nie ujawnił powodów odejścia, ale podkreślił, że praca w Blizzardzie była „absolutnym przywilejem” i jednym z najlepszych etapów jego kariery. Rezygnację producenta potwierdził rzecznik prasowy firmy.

Anonimowi rozmówcy Schreiera przekonują, że deweloper był szanowanym i dobrze odbieranym członkiem zespołu. Zaznaczają, że nie wiedzą o żadnych potencjalnych oskarżeniach wobec mężczyzny, związanych z niedawnymi kontrowersjami wokół studia.

To kolejna ważna osoba opuszczająca szeregi ekipy odpowiedzialnej za Overwatch 2 - kilka miesięcy temu odszedł inny istotny producent strzelanki, czyli Jeff Kaplan. Na łamach Bloomberga przedstawiciel Blizzarda zapewnia, że rezygnacja Sonny'ego nie wpłynie na samą grę, która jest bliska ukończenia - jeszcze we wrześniu odbędzie się pokaz tytułu.

Deweloper jest następnym pracownikiem wysokiego szczebla, porzucającego firmę w krótkim odstępie czasu. Jakiś czas temu odszedł prezes J. Allen Brack, a niedawno odpowiedzialna za kwestie prawne Claire Hart. W obu przypadkach decyzja związana była z kierowanymi pod adresem studia zarzutami o dyskryminację i molestowanie seksualne zatrudnionych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami