Budżetowy Radeon RX 6600 nadchodzi - wyciekła specyfikacja

Pierwsze recenzje mogą pojawić się już 13 października.

Najprawdopodobniej poznaliśmy podstawowe informacje dotyczące karty graficznej AMD Radeon RX 6600 - okolice daty premiery oraz specyfikację.

Według tabeli opublikowanej w serwisie Videocardz, 4 października do wybranych redakcji trafią pierwsze próbki recenzenckie.

Testerzy będą mieli czas na przygotowanie recenzji do 13 października, kiedy to wygaśnie embargo prasowe nałożone przez AMD. Tego samego dnia powinny pojawić się pierwsze testy, wraz z ujawnieniem przez producentów pełnej specyfikacji oraz ceny kart.

radeon_rx6600_ujawniona_content
Radeon RX6600 może być odpowiednikiem profesjonalnego układu Radeon Pro W6600

Redakcja Videocardz otrzymała również informację o specyfikacji najtańszej karty z rodziny RDNA2. Budżetowy Radeon posiada podobno następujące parametry:

  • 28 jednostek obliczeniowych Navi 23
  • 1729 procesory strumieniowe
  • 32 MB pamięci cache
  • Pamięć RAM 8 GB typu GDDR6
  • Sprzętowy raytracing
  • Wsparcie dla akcesoriów VR

Warto dodać, że pogłoski o nowym modelu krążyły w sieci już od kilku miesięcy. Spekulowano, że Radeon RX 6600 będzie odpowiednikiem dostępnego na rynku profesjonalnego układu Radeon Pro W6600, co wydają się potwierdzać doniesienia portalu Videocardz.

Mając to na uwadze, Igor Wallossek z bloga Igor's Lab przeprowadził benchmark karty W6600, uzyskując wyniki podobne do karty GeForce RTX 3060. Możliwe więc, że nowy produkt AMD również będzie cechował się zbliżoną wydajnością.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami