Karciane Pokemony trafią na PC i telefony

Złap je wszystkie.

  • Karcianka Pokémon otrzyma nową grę
  • Gra zmierza na PC i urządzenia mobilne
  • Dziwi brak wersji Switch

Kolekcjonerska gra karciana na podstawie tytułów z serii Pokémon doczeka się darmowej aplikacji mobilnej pod nazwą TCG Live. Gracze będą mogli toczyć pojedynki na telefonach - i nie tylko.

Tytuł w ramach testów zadebiutuje wkrótce w Kanadzie, a później w tym roku już na całym świecie, także na PC (i Macach). Nie zabraknie opcji międzyplatformowej rywalizacji.

TCG pozwoli budować talie i brać udział w codziennych wyzwaniach oraz - co chyba najważniejsze - sieciowych pojedynkach. Nie będzie za to można wymieniać się wirtualnymi kartami.

Karcianka już w przeszłości była przenoszona do cyfrowego formatu, choćby za pośrednictwem programu Pokémon TCG Online na iPady. Dość powiedzieć, że konta z tej aplikacji zadziałają także w nowym TCG Live, pozwalając przenieść postępy.

Karty pozyskamy nie tylko w ramach transakcji cyfrowych i kończenia wyzwań, ale także poprzez skanowanie kodów z „fizycznych” paczek z kartonikami.

Pierwsza adaptacja karcianki ukazała się jeszcze na konsolach Game Boy i dziwić może brak Nintendo Switch w spisie platform docelowych. Możliwe jednak, że taka konwersja ukaże się w przyszłości.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami