Diablo 2 Resurrected wygląda i działa świetnie także na konsolach - zapewnia Blizzard

W tym na Switchu.

  • Blizzard dba o jakość Diablo 2: Resurrected na konsolach
  • Produkcja została dostosowana do każdej platformy
  • Działa podobno świetnie także na Nintendo Switch

Przedstawiciele studia Blizzard zapewniają, że przyłożyli się do konsolowych konwersji Diablo 2: Resurrected, by w pełni wykorzystać możliwości sprzętu.

Główny projektant Rob Gallerani przyznaje, że jego zdaniem działanie na japońskim urządzeniu jest gładkie „jak masło”.

- Lubię grać w trybie przenośnym. Ale każda wersja jest dostosowana pod określoną konsolę. Nie chcieliśmy przenieść po prostu odsłony PC, ale przygotować odpowiednie wrażenia. Na Switchu musieliśmy wziąć wiele rzeczy pod uwagę, zwłaszcza w trybie przenośnym - tłumaczy.

Jak wyjaśnia deweloper w rozmowie z serwisem Venturebeat, mowa między innymi o dostosowaniu interfejsu: rozmiaru fontów, czy rozłożenia elementów na ekranie.

- To samo dotyczy sfery trójwymiarowej. Na każdej platformie staramy się dostosować technologię, by zaoferować jak najlepsze wrażenia. Wersja Switch jest bardzo udana. Moim zdaniem możliwość grania na sprzęcie przenośnym spodoba się graczom - dodaje inżynier grafiki Kevin Todisco.

Zobacz także: Diablo 2: Resurrected - Poradnik, Solucja

Co z PlayStation 5 i Xbox Series X/S? Todisco wyjaśnia, że na „dużych” konsolach priorytety były podobne.

- Chodzi o ładną oprawę. Chcemy, by te wersje wyglądały najładniej, jak to możliwe, by reprezentowały platformy i sprawnie działały. Spodziewam się, że gracze będą zadowoleni z next-genowych odsłon.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami