Odnaleziono 500 prototypów i anulowanych gier na Xbox i Dreamcast

Skarby z przeszłości.

Project Deluge opublikował kolejną - już trzecią - porcję gromadzonych przez lat prototypów i niedokończonych wersji gier. Tym razem otrzymujemy pozycje na pierwszego Xboksa oraz na Segę Dreamcast.

Wszystkie tytuły - niemal 500 - zostały przetestowane pod kątem działania, także na emulatorach. Pliki dostępne są na oficjalnej stronie inicjatywy, razem z wydanymi w kwietniu i marcu projektami na PlayStation, PS2, Saturn i CD-i.

Łącznie otrzymujemy 349 pozycji na Xbox oraz 135 na Dreamcast. Wśród interesujących ciekawostek znaleźć można konwersję Pac-Man World Rally na sprzęt Microsoftu, czy też Hail to the Chimp, które ukazało się dopiero na X360.

1
The Vatz miało pojawić się na E3 w 2002 roku. Twórcy - Beenox - pracują dziś na Call of Duty

Do tego angielskie tłumaczenie Dinosaur Hunting: Ushinawareta Daichi, które nigdy nie ujrzało światła dziennego, a także prototypy The Red Star, US Open 2003 oraz The Vatz.

W kolekcji na klasyczny sprzęt Segi znaleźć można Test Drive Cycles, które ostatecznie nie trafiło na rynek, a także wczesne wersje Jet Grind Radio, 4 Wheel Thunder (jeszcze pod nazwą Offroad Thunder) oraz Tony Hawk's Pro Skater.

Dzięki nowym pozycjom baza Project Deluge obejmuje już ponad 1700 gier. Najwięcej - ponad 750 - przeznaczonych jest na PlayStation 2. Jest też 370 projektów na pierwsze PlayStation.

Twórcy inicjatywy pozyskują materiały z przeróżnych źródeł, na przestrzeni lat. Ostatnie półtora roku zajęło testowanie legalności i działania znalezisk, co pozwala na stopniową publikację zbiorów.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami