Główny projektant zadań Wiedźmina 3 zajmie się nowym MMO od Riot Games

Mateusz Tomaszkiewicz zmienia pracodawcę.

Kolejny weteran CD Projekt Red opuszcza polską firmę. Mateusz Tomaszkiewicz poinformował na Twitterze, że przechodzi do studia Riot Games, gdzie zajmie się projektem nowej gry MMO.

Deweloper zaczynał karierę w CDP od projektowania zadań w Wiedźminie 2. Przy pracach nad Wiedźminem 3 był już głównym projektantem tego elementu, a następnie reżyserem Wiedźmińskie Opowieści: Wojna Krwi z 2018 roku.

Później Tomaszkiewicz zajmował kluczową rolę przy pracach nad Cyberpunk 2077, będąc „reżyserem projektu zadań”.

„Duża aktualizacja: ostatnie kilka miesięcy spędziłem na spotkaniach i rozmowach, a teraz mogę ogłosić, że dołączam do Riot Games, by zająć się nadchodzącym projektem MMO” - napisał sam zainteresowany na Twitterze.

O sieciowej produkcji w świecie League of Legends wiemy od grudnia ubiegłego roku. Tomaszkiewicz dołączy między innymi do Grega Streeta, który w przeszłości zajmował się choćby projektowaniem systemów World of Warcraft.

Nie znamy obecnie żadnych innych szczegółów i nie wiadomo nawet, czy mowa o produkcji MMORPG. Dotychczas o grze mówi się właśnie za pomocą trzech pierwszy liter - „MMO” - co czyni także Tomaszkiewicz.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami