Jedna z pierwszych gier z otwartym światem dostanie sequel - zapowiedziano Outcast 2

Kontynuacja powstanie po ponad 20 latach.

  • Outcast 2: A New Beginning to kontynuacja gry z 1999 roku
  • Twórcy obiecują nieliniową fabułę i otwarty świat
  • Gra ukaże się na PC i nowych konsolach

THQ Nordic zapowiedziało Outcast 2: A New Beginning - kontynuację wydanej w 1999 roku gry, która jako jedna z pierwszych oferowała otwarty świat. Produkcja zmierza na PC, PS5 i Xbox Series X/S, ale daty premiery nie ujawniono.

Co ważne, to druga próba przygotowania sequela. „Dwójka” powstawała już na przełomie wieków, ale prace nad projektem anulowano w 2001 roku z powodu bankructwa pracującego nad tytułem studia Appeal.

Teraz kontynuacja powstaje ponownie, a za produkcję odpowiada wspomniany zespół, który reaktywowano w 2015 roku. Akcję pozycji osadzono 20 lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Po raz kolejny wcielimy się Cuttera Slade'a, który został wskrzeszony przez Yodów.

Bohater po raz drugi stanie przed zadaniem uratowania planety Adelpha, której mieszkańców zniewolono, a zasoby „ogołocono”. Mężczyzna musi zorganizować ruch oporu przeciwko najeźdźcom - robotom.

Postać zrobi użytek z plecaka odrzutowego, służącego do skakania, unikania ciosów i szybowania. W toku przygody skonstruujemy broń, łącząc ze sobą wiele części.

Autorzy obiecują nieliniową historię z podejmowaniem decyzji i - wzorem pierwszej części - otwarty świat, który przemierzymy bez ograniczeń. Eksplorując Adelphię pomożemy w wyzwalaniu wiosek mieszkańców, co odblokuje nadnaturalne moce. Do tego ścieżka dźwiękowa przygotowana przez kompozytora soundtracku do poprzedniej odsłony.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

[PLOTKA] Assassin's Creed Infinity odświeży starsze części serii

Gra zaoferuje misje w stylu nowej trylogii Hitmana.

Cyberpunk 2077 z zabawnym błędem - im lepszy PC, tym wyższe skoki

Gracze raportują, że sztuczka wciąż działa - ale trzeba mieć pewien wszczep.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami