Twórcy World of Warcraft ocenzurowali dwa obrazy z gry

Zaskakująca zmiana.

Fani World of Warcraft zauważyli, że twórcy gry zmodyfikowali dwa obrazy, na które natknąć się można w toku rozgrywki, tonując seksualne treści.

O sprawie pisze serwis WoW Head. W przypadku pierwszej grafiki malowidło przedstawiające scenę rodem z haremu z leżącą kobietą zastąpiono pracą, która prezentuje misę z różnymi owocami.

world_of_warcraft_obraz1
Oryginalna i nowa wersja obrazu (źródło: Wow Head)

W drugim obrazie zakres wprowadzonych zmian jest mniejszy, ale też widoczny. Deweloperzy zmodyfikowali wyraz twarzy postaci ukazanej na ilustracji, a także zasłonili odkryte wcześniej części ciała.

world_of_warcraft_obraz2
Oryginalna i nowa wersja obrazu (źródło: Wow Head)

Wow Head zwraca uwagę, że oba malowidła obecne są w sieciowej produkcji od momentu premiery podstawowej wersji gry w 2004 roku. Ilustracja z leżącą kobietą inspirowana jest prawdziwą sztuką.

Nie jest jasne, dlaczego Blizzard ocenzurował obrazy. Wspomniany serwis podkreśla, że studio stara się tonować seksualność niektórych treści we wszystkich grach - niedawno przepisano dialog pomiędzy Garroshem a Sylvanas.

Niewykluczone, że wprowadzane zmiany to konsekwencja kontrowersji wokół firmy, która oskarżana jest o nierówne traktowanie i molestowanie seksualne pracowników. W związku z zarzutami, zespół pozwały władze Kalifornii.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami