Gracz chce pozwać twórców Genshin Impact za zmianę umiejętności postaci

Raiden Shogun źródłem niezgody.

Gracz w Chinach grozi firmie miHoYo sądem. Gniew wywołał fakt, że - jego zdaniem - twórcy popularnego Genshin Impact zbytnio zmodyfikowali postać Raiden Shogun względem testów beta.

Nowa bohaterka pojawiła się na początku miesiąca i została przyjęta raczej ciepło. Część społeczności - ci najbardziej zaangażowani - twierdziła jednak, że podczas testów sprawdzała się inaczej i lepiej nadawała się do roli wsparcia, z umiejętnościami bazującymi na elektryczności.

Ostatecznie okazało się jednak, że Raiden Shogun wcale nie współpracuje zbyt dobrze z Beidou (inną „elektryczną” postacią), na co wielu miało nadzieję. Nadal sama w sobie jest stosunkowo potężną, „5-gwiazdkową” bohaterką, lecz różni się od tego, co widziano w testach.

Zobacz także: Genshin Impact - poradnik i najlepsze porady

Raiden Shogun, źródło niezgody

To - jak widać - wywołało szczególnie duże rozczarowanie u miłośników darmowej produkcji. Sytuacji nie poprawiał fakt, że same opisy umiejętności Raiden Shogun były błędne i nie przekładały się na to, co widzieliśmy na ekranie.

Jeden z rozgniewanych opublikował na oficjalnym forum dyskusyjnym zdjęcie swojej licencji prawniczej, sugerując podjęcie dalszych kroków. Pięć dni później, na innym forum pojawił się zrzut z ekranu z chińskiego portalu sądowego, wymieniający Raiden oraz Beidou - w kontekście popełnionego przez miHoYo oszustwa.

Nie jest obecnie jasne, czy mówimy o tej samej osobie - ale wszystko na to wskazuje. Nie wiadomo też, czy sprawa faktycznie trafi na wokandę - sąd ma siedem dni na ocenę wniosku i nie wiemy, co zdecydował. Z całą pewnością sprawa pokazuje jednak zaangażowanie pewnej części fanów Genshin Impact.

Nie są to pierwsze „interwencje” tego typu. W ubiegłym roku gracze tak często narzekali na - ich zdaniem - słabe możliwości Zhongli, że postać została w końcu zaktualizowana i wzmocniona. W przypadku Raiden Shogun poprawiono jedynie wspomniane opisy umiejętności.

Warto mieć na uwadze, że nowe postacie w Genshin Impact należy „wyciągnąć”, co może przełożyć się na spore koszty. Część graczy argumentuje, że zdecydowała się na skorzystanie z transakcji cyfrowych właśnie na bazie tego, jak Raiden Shogun prezentowała się w testach, które faktycznie mogły wprowadzić w błąd.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami