FIFA 22 pozwoli podejrzeć zawartość paczek FUT

Opcję testowano w Fifie 21.

  • Opcja podglądu paczek FUT z FIFA 21 wróci w FIFA 22
  • Gracze będą mogli podejrzeć, jakich zawodników otrzymają
  • Jeśli zrezygnują z zakupu, będą musieli odczekać 24 godziny

FIFA 22 nie rezygnuje z paczek z kartami w popularnym trybie FIFA Ultimate Team, lecz najnowsza odsłona serii pozwoli podejrzeć ich zawartość przed ewentualnym zakupem - potwierdziło Electronic Arts.

Funkcję podglądu testowano już pod koniec „cyklu” w Fifie 21.

Jak opisywaliśmy w czerwcu, EA wprowadziło wtedy tak zwane „paczki Preview”, co część fanów postrzegało jako odpowiedź na rosnącą presję ze strony ustawodawców i innych grup nacisku, porównujących system do hazardu.

1
Podgląd powraca

Zestawy były dostępne w czasie trwania specjalnego festiwalu, lecz w nowej odsłonie serii będą już standardem. Sposób działania był prosty: w sklepie - zamiast kupować - mogliśmy wcisnąć przycisk podglądu, po czym gra wyświetlała wszystkie znajdujące się w paczce karty.

Gracz mógł zdecydować, czy chce zakupić taki pakiet, czy woli wycofać się z transakcji. Nie brakowało ograniczeń: jeśli nie kupiliśmy, kolejny „podgląd” mogliśmy wykonać dopiero po określonym czasie.

Podobnie będzie w Fifie 22. Okres do odczekania w przypadku braku zakupu wyniesie 24 godziny. Jeśli zmienimy zdanie, przed jego upływem będziemy mogli kupić zestaw, który oglądaliśmy wcześniej. Nadal możliwe będzie też standardowe kupowanie - w ciemno.

Podgląd pojawi się w wersjach PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S, ale nie na Nintendo Switch.

Takie podejście oznacza sporą zmianą w Ultimate Team, generującym olbrzymie zyski dla Electronic Arts. Tylko w ubiegłym roku fiskalnym FUT wypracowało 1,62 mld dolarów (mowa o wszystkich grach z tym trybem) - niemal 30 proc. całości przychodów korporacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami