Diablo 2 - umiejętności: rozwój, korzystanie, synergie

Synergia między umiejętnościami.

Umiejętności postaci to kluczowy aspekt rozgrywki w Diablo 2: Resurrected - bez nich nie będziesz w stanie skutecznie radzić sobie z przeciwnikami. Na tej stronie wyjaśniamy jak je odblokowywać, rozwijać i z nich korzystać, a także czym jest synergia.

Na tej stronie:

Odblokowanie i rozwój umiejętności

By odblokować zdolność postaci potrzebujesz punktów umiejętności. Te zdobędziesz zwiększając poziom postaci - po jednym punkcie za każdy kolejny poziom. Gdy będziesz mógł rozdać punkt, na ekranie wyświetli się komunikat nowa umiejętność (1).

137_diablo_2_umiejetnosci_jak_korzystac_synergie

Po kliknięciu na niego (bądź wciśnięciu przycisku T) otworzy się okno umiejętności. Tutaj znajdziesz liczbę wolnych punktów umiejętności (2). By odblokować zdolność kliknij na ikonkę umiejętności (3), którą jesteś zainteresowany. Dzięki temu dodasz do niej punkt - a obok ikonki pokaże się jej poziom (4).

138_diablo_2_umiejetnosci_jak_korzystac_synergie

Są tutaj jednak dwa wymagania:

  • Postać musi posiadać określony dla umiejętności poziom;
  • Musisz odblokować poprzednie (zlokalizowane wyżej) umiejętności, od których prowadzą strzałki. W przeciwnym wypadku kolejne zdolności pozostaną zablokowane.

Każda umiejętność może normalnie posiadać maksymalnie 20 poziom - by ją tak rozwinąć, musisz umieścić w niej 20 punktów. Poziomy możesz zwiększyć powyżej 20 za pomocą przedmiotów oferujących stosowne premie.

Umiejętności - korzystanie i skróty klawiszowe

By zrobić użytek z odblokowanej umiejętności musisz:

  • Przypisać ją do lewego (5) bądź prawego (6) przycisku myszy. Kliknij po prostu na tę ikonkę, a następnie na jedną z umiejętności (7);
139_diablo_2_umiejetnosci_jak_korzystac_synergie
  • Po przypisaniu wystarczy aktywować ją za pomocą lewego bądź prawego przycisku - pamiętaj jednak, że musisz mieć odpowiednią ilość many;
  • W przypadku wersji konsolowej na ekranie widnieje pasek umiejętności. Musisz wcisnąć po prostu konkretny przycisk, by aktywować zdolność. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie sterowanie PS5, PS4, Xbox i Switch.

Możesz przypisać umiejętności do przycisków F1-F8. W tym celu wciśnij klawisz S, najedź myszką na interesującą cię zdolność i wciśnij jeden z klawiszy F1-F8. Przy zdolności pojawi się stosowna ikonka (8). Potem musisz wcisnąć ten sam klawisz, by umiejętność automatycznie przypisała się do prawego przycisku.

140_diablo_2_umiejetnosci_jak_korzystac_synergie

Synergie umiejętności - jak działają

Na koniec warto wspomnieć o synergiach umiejętności. Działają na bardzo prostej zasadzie - umiejętności z tego samego drzewka mogą wzajemnie na siebie wpływać, zwiększając zadawane obrażenia czy dodając nowe efekty.

Możesz to sprawdzić najeżdżając na umiejętność by wyświetlić jej opis. Jeśli ma ona jakieś synergie, u dołu wyświetli się informacja o premiach (9). Odpowiednie wydawanie punktów by zrobić użytek z tej mechaniki jest kluczowe.

141_diablo_2_umiejetnosci_jak_korzystac_synergie

Miej na uwadze, że czasami lepszym wyjściem jest rozwój innej zdolności, by wzmocnić tę, z której korzystasz. Dobrym przykładem jest Zbroja z kości Nekromanty. Każdy kolejny wydany na nią punkt zwiększa ilość absorbowanych obrażeń o 10. Jeśli zamiast tego umieścisz punkt w umiejętności, która wchodzi z nią w synergię, wzrost wyniesie już 15 punktów.

Poprzednio: Diablo 2 - resetowanie umiejętności postaci

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami