Wampirzy survival w otwartym świecie - zaprezentowano gameplay z V Rising

Diablo plus Valheim?

Deweloperzy z Stunlock Studios zapowiedzieli cztery miesiące temu grę V Rising. Dziś opublikowano zwiastun z fragmentami rozgrywki. To survivalowa produkcja z otwartym światem i modelem walki stawiającym na zręczność.

Wcielamy się - jak sugeruje tytuł - w wampira, który budzi się osłabiony po stuleciach snu. Musimy odbudować swój zamek, pozyskując okoliczne zasoby naturalne lub napadając na osiedla ludzi.

Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, jak w grach typu Diablo. Sterowanie i system potyczek oparte są na mechanice z Battlerite - innej gry od Stunlock Studios, która cieszyła się w przeszłości dużym uznaniem fanów.

Ciekawostką jest fakt, że za dnia rozgrywka ma być utrudniona. Będziemy musieli pozostawać w cieniu, gdyż płomienie słońca po prostu spalą naszą postać na popiół.

Jak wiele innych gier survivalowych z budowaniem bazy, również V Rising zaoferuje możliwość gry w kooperacji. Pozwoli też walczyć z innymi użytkownikami, których spotkamy.

Data premiery nie została jeszcze ujawniona. Gra zmierza na Steama.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami