Polska gra o życiu bobrów sporym sukcesem na Steamie

Timberborn podbija komputery.

  • Ponad 5 tys. osób grało wczoraj w Timberborn
  • Tytuł polskiego studia ukazał się w Early Access na Steamie
  • Gra opowiada o przygodach bobrów

Ponad 5 tysięcy osób grało wczoraj w Timberborn, polską produkcję opowiadającą o życiu bobrów w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość wymarła, zostawiając planetę zwierzakom.

Co więcej, tytuł studia Mechanistry z Gdańska znajdował się także na drugim miejscu listy bestsellerów na Steamie, w doborowym towarzystwie - zaraz za Deathloop.

Warto pamiętać, że mówimy o grze dostępnej w programie Early Access. Również recenzje wydanej wczoraj pozycji są w zdecydowanej większości pozytywne.

„Ludzkość zamieniła Ziemię w wyschnięte pustkowie i wyginęła. Niektóre gatunki jednak przystosowały się i ewoluowały w nowych, surowych warunkach. Dołącz do jednej z frakcji bobrów i sprawdź, jak długo przetrwa twoja kolonia” - czytamy w opisie.

Frakcje mają mocne i słabe strony oraz unikalne budynki i mechanizmy rozgrywki. Jak na bobry przystało, ważnym elementem produkcji jest kontrolowanie rzek. Okresowe susze sprawiają bowiem, że musimy zadbać o odpowiednie systemy irygacji oraz zapasy żywności.

Jak można się domyślać, konstrukcje budujemy z drewna, wykorzystując modułowy system wysokopiennej architektury. Przestrzeń jest ograniczona, więc trzeba stawiać na zabudowę pionową.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami