Life is Strange: True Colors - wszystkie zakończenia: wybory i ich znaczenie

Najważniejsze decyzje dotyczące finału.

Life is Strange: True Colors oferuje aż sześć różnych zakończeń. Tutaj wymieniamy wszystkie oraz wskazujemy, co trzeba zrobić, by osiągnąć konkretne efekty w finale.

Oczywiście ostrzegamy przed spoilerami.

Zakończenie gry zależy od tego, ile osób kto do nas pełne zaufanie i wsparcie na przestrzeni wszystkich rozdziałów, a także z kim romansowaliśmy (lub też nie). Zacznijmy od samych możliwych finałów.

 • Alex zostaje w Haven. Jeśli nie zrodził się żaden romans, możesz wybrać, by Alex została w Haven sama. Przejmie po Steph prowadzenie sklepu z winylami.
 • Alex wyrusza w podróż. Jeśli bohaterka z nikim nie romansowała, możesz wybrać, by wyruszyła w pogoni za karierą muzyczną. Dodatkowo, jeśli zdobyłeś zaufanie Eleanor, Charlotte i Pike, te postacie pojawią się w finałowej scenie. Jeśli nie, Alex wyruszy w samotności.
 • Alex zostaje w Haven ze Steph. To proste - jeśli Alex romansowała ze Steph, może zostać z nią w miasteczku. Razem będą prowadzić sklep z płytami.
 • Alex wyrusza w podróż ze Steph. Można też wybrać wyruszenie ku rozwojowi kariery razem ze Steph. Zaufanie innych postaci nie jest tu potrzebne. Zmieni się tylko to, co zobaczysz w końcówce (zdjęcia z podróży).
 • Alex zostaje w Haven z Ryanem. Jeśli romansowaliście z Ryanem i Alex zdobyła jego zaufanie (albo nie zdobyła, lecz wybaczyła mu po głosowaniu na końcu), może zostać z nim w związku i pozostać w mieście, prowadząc sklep muzyczny.
 • Alex wyrusza w podróż z Ryanem. Ponownie - jeśli nawiązał się romans między postaciami i Ryan ufał Alex, lub bohaterka wybaczyła mu po głosowaniu przeciw niej, może wyruszyć z Haven razem z nim, a także ze Steph. Potem Step pójdzie swoją drogą, a Alex rozwinie karierę muzyczną.

Zaufanie postaci

Teraz przejdźmy do tego, jak zdobyć pełne wsparcie postaci. Jak widzisz wyżej, nie ma to ogromnego wpływu na zakończenia, jednak warto o tym wspomnieć. Zacznijmy od tego, że niezależnie od naszych decyzji - tylko Steph zawsze będzie nam w pełni ufać. Nie trzeba nic robić, by zadbać mocniej o więź między dziewczynami.

steph
Steph wspiera Alex niemal bezgranicznie

Ryan. Pozyskanie jego pełnego wsparcia jest najtrudniejsze. Niżej wskazujemy, na co musisz zwrócić uwagę w poszczególnych scenach.

 • Rozdział 1 - Side A. Kiedy pojawi się odpowiednia opcja dialogowa związana z wyborem przewodu, wybierz czerwony przewód.
 • Rozdział 2 - Lanterns. Skłam, że Alex słyszała, jak Gabe chciał przerwać detonację.
 • Rozdział 2 - Lanterns. Przytul Ryana po tym, jak powiesz mu o swoich mocach.
 • Rozdział 3 - Monster Or Mortal. Nie możesz wybuchnąć gniewem w scenie z Ryanem i Steph.
 • Rozdział 5 - Side B. Po spotkaniu z radą podczas rozmowy z Ryanem wybierz opcję You believe me, right? Co ważne, żeby to osiągnąć, musisz mieć pełne wsparcie od innych postaci
ryan
Z Ryanem może być ciężko

Duckie. Wsparcie Duckiego można zdobyć decyzjami w dwóch rozdziałach. Trzeba go jednak znaleźć i z nim porozmawiać, bo nie jest to część scen z głównego wątku. Są opcjonalne.

 • Rozdział 1 - Side A. Kiedy pracując jako kelnerka zamiast Gabe'a podchodzisz po zamówienie Duckiego i Diane, musisz nie pomylić niczego w zamówieniu, a także przynieść butelkę whisky z pokoju na piętrze.
 • Rozdział 4 - Flicker. Na festiwalu znajdź Duckiego i użyj na nim mocy, by wybadać jego emocje. Potem poproś go do tańca.
duckie
Duckie nie ma lekkiego życia

Eleanor. Zdobycie pełnego wsparcia kobiety jest stosunkowo proste. Łatwo odczytać, jakie decyzje ją do nas zniechęcą.

 • Rozdział 2 - Lanterns. Po rozwiązaniu zagadki związanej z lękiem Eleanor, powiedz jej prawdę.
 • Rozdział 3 - Monster Or Mortal. Wstąp do kwiarciarni, a podczas rozmowy z Riley nie mów jej o chorobie Eleanor.
 • Rozdział 4 - Flicker. Ponownie, znajdź Riley i nie wspominaj podczas rozmowy o chorobie.
eleanor
Eleanor od początku lubi Alex

Charlotte. Musisz sprawić, by dziewczyna była równie wkurzona na Typhon, co Alex. Związane jest to z czterema wyborami.

 • Rozdział 1 - Side A. Wyjaw plan Ethana dotyczący wybrania się do kopalni.
 • Rozdział 2 - Lanterns. Gdy Charlotte cię zaczepi, porozmawiaj z nią i doradź, by przyjęła ofertę Typhona.
 • Rozdział 2 - Lanterns. Jeśli w pierwszym kroku jednak kryłeś Ethana, to teraz musisz z nim porozmawiać w parku i wyczuć jego emocje, a potem porozmawiać z Charlotte i wyjawić, co gnębi jej syna.
 • Rozdział 3 - Monster Or Mortal. Nie zabieraj gniewu Charlotte, gdy będziesz mieć taką szansę.
charlotte
Do pełni wsparcia wystarczy kilka odpowiednich decyzji

Pike. To najprostsza postać do przekonania, bo związana z tym jest tylko jedna decyzja. Wystarczy, że odetniesz go od strachu przed Typhonem.

W rozdziale 4 (Flicker) musisz więc wybrać opcję zabrania lęku Pike'a, kiedy pojawi się taka opcja. Dzięki temu policjant będzie skłonny stanąć po stronie Alex.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami