GTA 5 "ocenzurowane" na PS5? Gracze mają obawy

Ale czy słuszne?

  • W zwiastunie remastera usunięto dwa elementy z gry
  • Chodzi o plakat z kobietą i piwo
  • Być może to jedynie kwestia dostosowania się do zasad YouTube

Spostrzegawczy gracze zauważyli, że w opublikowanym niedawno zwiastunie GTA 5 w wersji Expanded and Enhanced zmieniono kilka scen z oryginału, stosując pewien rodzaj cenzury. Internauci zastanawiają się, czy edytowano wyłącznie trailer, czy samą grę.

  • Zobacz także: GTA 5 - kody - wypróbuj wszystkie sztuczki!

Obawy dotyczą braku plakatu z kobietą, widocznego w jednym z pokojów w tle, a także pozbycia się butelek piwa fikcyjnej marki Pißwasser z biurka Lestera. Pierwszy przykład przedstawiono na poniższym porównaniu:

GTA V censored on PlayStation from r/GTA

„Tak, w trailerze usunęli też butelki piwa z biurka Lestera” - głosi najbardziej „lajkowana” odpowiedź na oryginalny wpis. „Niestety nie dziwi mnie to, bo zgodnie z plotką odnośnie remasterów trylogii [GTA 3, Vice City i San Andreas - red.], gry zostaną dostosowane do »aktualnych odbiorców«”.

„Wygląda na to, że to samo zrobią z Expanded and Enhanced. Ta wersja powinna się według mnie nazywać »Edycja Pogorszona« - dodaje rozgoryczony użytkownik Reddita.

W komentarzach trwa dyskusja. Niektórzy zwracają uwagę, że decyzja o usunięciu plakatu i piwa mogła zostać podyktowana chęcią dostosowania się do zasad YouTube - jeżeli materiał ma być dostępny dla szerokiej publiczności, platforma nie toleruje obecności elementów przeznaczonych dla dorosłych.

gta1
GTA 5 - Enhanced and Censored? Raczej nie.

Wiele osób popiera powyższą teorię, przypominając, że w GTA 5 możemy chociażby wybrać się do klubu nocnego, a poza tym przygody gangsterskiego trio już dwa razy zadebiutowały na konsolach PlayStation - bez sugerowanej przez autora porównania cenzury.

Nowa edycja GTA 5 nie spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy - aktualnie zwiastun ma ponad 160 tys. „łapek w dół” na YouTube. Premiera remastera odbędzie się w marcu, gra trafi też na Xbox Series X/S.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami