Devkit PS5 wrócił na eBay - jako podgrzewacz do pizzy

Sprzedany z 6 tys. euro.

W sierpniu informowaliśmy o dwóch zestawach deweloperskich PlayStation 5, które trafiły do sprzedaży w serwisie eBay. Oferty szybko usunięto, lecz teraz pojawiła się kolejna, reklamująca urządzenie jako... podgrzewacz do pizzy.

To przez nietypową obudowę w kształcie litery V, z „półeczką” na środku. Aukcja zakończyła się na nieco ponad 6 tys. euro, lecz nie ma pewności, czy nie mamy przypadkiem do czynienia z rozbudowanym żartem.

1
Jest nawet łopatka z logo PlayStation
2
Wygląda smacznie

Dość powiedzieć, że jako kraj pochodzenia ustawiono nawet Włochy - ojczyznę pizzy. „Proszę nie licytować, bo zapewne i tak nie stać was na ten zestaw do pizzy” - czytamy w opisie. Sprzedający dziękuje też za poprzednie artykuły w mediach, więc celem może być po prostu wywołanie reakcji. Udało się.

Takie „dev kity” to deweloperska wersja konsoli, wynajmowana deweloperom, aby mogli pracować nad grami. Wygląd - jak widać - zdecydowanie różni się od wersji przeznaczonej do sprzedaży. W przypadku PS5 jest to czarny kolor i charakterystyczny kształt przywodzący na myśl literę „V”.

Jak można się domyślać, Sony skrupulatnie śledzi każdy egzemplarz, a odsprzedaż jest zabroniona. Konfiguracja nie różni się w znacznym stopniu od standardowych PS5, ale jest na przykład dużo więcej pamięci - niemal 2,5 TB.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami