Twitch walczy z masowymi zwrotami pieniędzy za subskrypcje

Platforma grozi banami.

Twitch walczy z kolejnym - po atakach rasistowskich - problemem. Platforma poinformowała, że będzie banowała osoby, które nadużywają systemu zwrotów.

Część użytkowników subskrybuje streamerów, by zostać wyróżnionym przez właściciela danego kanału, a następnie żąda oddania wydanych pieniędzy.

Teraz Twitch do regulaminu zwrotów wprowadził zmiany, które zakładają, że osoby notorycznie nadużywające systemu zostaną tymczasowo lub na stałe zablokowane. Platforma planuje dokładnie sprawdzać składane wnioski pod kątem podejrzanych działań.

Szefowie serwisu tłumaczą, że podjęte kroki mają na celu ochronę streamerów przed nieoczekiwanymi zwrotami, a także szybkie rozpatrywanie próśb o zwrot pieniędzy od uczciwych użytkowników.

Nadmienić należy, że zmiana dotyczy wyłącznie płatności dokonywanych bezpośrednio za pośrednictwem Twitcha. Z oczywistych względów platforma nie będzie monitorowała transakcji z wykorzystaniem zewnętrznych serwisów.

To kolejne działania chroniące użytkowników portalu. Niedawno złożono pozew przeciwko dwóm internautom, którzy podejrzewani są o organizowanie masowych ataków rasistowskich. Skala problemu okazała się tak duża, że streamerzy przeprowadzili jednodniowy strajk.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami