Otwarte testy Age of Empires 4 już w weekend

Z naciskiem na zmagania w sieci.

  • W piątek start otwartych testów Age of Empires 4
  • Twórcy chcą sprawdzić działanie serwerów
  • Można będzie zagrać także przeciwko SI

Relic Entertainment przygotowuje na weekend kolejną fazę testów Age of Empires 4. Tym razem beta będzie otwarta dla wszystkich chętnych, w celu sprawdzenia infrastruktury sieciowej pod obciążeniem.

„Stress test” rozpocznie się w piątek, 17 września, o godzinie 19:00 polskiego czasu. Zakończy się w poniedziałek, 20 września, o tej samej godzinie.

Twórcy chcą w jak największym stopniu obciążyć serwery, by sprawdzić ich działanie przed premierą, zaplanowaną na 28 października. Dlatego też zaproszenia nie będą potrzebne - wystarczy kliknąć odpowiednik przycisk na Steamie lub w aplikacji Xbox Insider Hub (w Microsoft Store).

Deweloperzy ostrzegają, że testy przeznaczone są dla osób dysponujących sprzętem wykraczającym poza minimalne wymagania sprzętowe. Nie powinno być problemów: mowa o procesorze Intel Core i5-6300U i układzie graficznym Intel HD 520. Gra automatycznie wykryje możliwości komputera i odpowiednio dostosuje ustawienia graficzne.

Jak można się domyślać, Relic koncentruje się na trybie sieciowym, lecz możliwa będzie także rywalizacja ze sztuczną inteligencją oraz sprawdzenie samouczka. Do tego cztery cywilizacje: Anglia, Chiny, Święte Cesarstwo Rzymskie oraz Abbasydzi.

„Biorąc pod uwagę, że to Techniczny Test Obciążeniowy, zachęcamy do współzawodnictwa z innymi uczestnikami zabawy” - napisano w komunikacie. „Im więcej danych zbierzemy, tym lepiej będziemy mogli przygotować się na premierę”.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami