Hogwarts Legacy najpopularniejszą grą roku według danych z YouTube

Trailer prawdę ci powie?

Hogwarts Legacy jest jak na razie najpopularniejszym tytułem roku, przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę liczbę wyświetleń pod trailerami w YouTube - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę AV Installation.

Twórcy zestawienia postawili na dość kontrowersyjne założenia, ponieważ biorą pod uwagę tylko oficjalne kanały. Co więcej, daty publikacji materiałów wideo wydają się nie mieć znacznia - zwiastun gry w świecie Harry'ego Pottera opublikowano we wrześniu ubiegłego roku.

Mimo wszystko otrzymujemy interesujące spojrzenie na trendy i oczekiwania. Pierwsza gra z wyłącznością na Xbox - Stalker 2 - pojawia się dopiero na 21. pozycji w zestawieniu, a lista zdominowana jest przez Sony i Nintendo.

1
Pierwsza piątka

Ponad połowa - 52 procent - to właśnie gry zmierzające na sprzęt japońskiej korporacji (choć często są to pozycje multiplatformowe). Liderem jest też szeroko pojęty gatunek „action-adventure”, reprezentowany przez 32 proc. tytułów w pierwszej 25.

W kwestii platform także należy wziąć pod uwagę, że - choćby w przypadku Hogwarts Legacy - produkcja uznana jest za „PlayStation” z punktu widzenia powyższej listy, choć ukaże się także na PC i konsolach Xbox. Film pojawił się po prostu na kanale japońskiej korporacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami