Battlefield 2042 oficjalnie opóźniony

Winna globalna pandemia.

EA i DICE potwierdziły nieoficjalne informacje o opóźnieniu Battlefield 2042 - gra ukaże się 19 listopada, a nie, jak dotychczas zakładano, 22 października.

Przesunięcie nie jest więc duże, ponieważ produkcja trafi do sprzedaży jedynie z miesięcznym opóźnieniem. W oficjalnym komunikacie twórcy tłumaczą decyzję problemami z pandemią koronawirusa. „Biorąc pod uwagę skalę i zakres gry mieliśmy nadzieję, że wraz ze zbliżaniem się do terminu debiutu uda się wrócić do biur” - napisano.

„Przedłużające się okoliczności sprawiły, że do tego nie doszło i biorąc pod uwagę ciężką pracę wykonywaną przez deweloperów w domach uznaliśmy, że ważne jest poświęcenie dodatkowego czasu na realizację pełni naszej wizji”.

1
Oficjalny komunikat

Na razie nie wiadomo, czy opóźnienie wpłynie na plany związane z otwartą betą. Daty startu testów dotychczas nie ujawniono, a teraz twórcy obiecują tylko, że więcej szczegółów na ten temat przedstawią jeszcze we wrześniu.

Battlefield 2042 zmierza na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami