Reklama PlayStation zwiastuje Resident Evil 4 Remake?

Tajemnicze logo.

Reklama PlayStation zaprezentowana podczas ostatniej imprezy japońskiej korporacji zawierała liczne nawiązania do gier firmy. Fani zwrócili jednak uwagę na logo Resident Evil 4 - czyżby nadciągał remake?

Symbol organizmu Las Plagas znalazł się w rogu ekranu w jeden ze scen. Podobne easter eggi - w tym samym wideo jest choćby Sly Cooper - nie są niczym zaskakującym w takich materiałach marketingowych, lecz dotyczą najczęściej licencji Sony.

Kluczowy moment w 1:33

Tymczasem Resident Evil należy oczywiście do Capcomu. Japońska firma od jakiegoś czasu regularnie odświeża starsze odsłony serii. W kwietniu ukazał się remake „trójki”, więc RE4 wydaje się być naturalnym wyborem na następny projekt.

Co więcej, nazwa Resident Evil 4 Remake pojawiła się także w niedawnym wycieku tytułów z serwerów Nvidii. To może sugerować, że prace już trwają.

Oryginalne Resident Evil 4 ukazało się w 2005 roku, początkowo tylko na GameCube. Głównym bohaterem jest Leon S. Kennedy, a misją - uratowanie Ashley Graham, córki prezydenta USA. Trafiamy do Europy, natykając się nie tylko na zainfekowanych, ale także na Adę Wong.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami