Problemy Deathloop na PC - gracze informują o słabej optymalizacji

Duże spadki płynności.

Dzisiaj na rynku zadebiutowało Deathloop, czyli nowa gra studia Arkane. Z relacji graczy wynika jednak, że wersja PC ma kłopoty z optymalizacją.

Na problem zwracają uwagę użytkownicy platformy Steam w recenzjach publikowanych na karcie wspomnianej gry. Tytuł ma wysokie wymagania, ale internauci podkreślają, że nawet na bardzo mocnych komputerach obserwowane są znaczne spadki płynności.

„Gra jest świetna, ale optymalizacja jest… NAPRAWDĘ ZŁA. Strasznie przycina na RTX 3070Ti w 1080p i najnowszych sterownikach z wyłączonym RTX. Wygląda to na kłopot z silnikiem” - pisze gracz Rox.

„Te spadki są nieakceptowalne. W tym stanie nie można się cieszyć grą” - wtóruje niejaki „Utopia_ ( praise the sun \O/ )”. W podobnym tonie wypowiada się thejadenator, który twierdzi, że do czasu wydania aktualizacji w Deathloop warto grać na PS5.

Zobacz także: Deathloop - Poradnik, Solucja

Na problem z silnikiem wskazuje też użytkownik o pseudonimie „Hello, Zuko here”. Wspomina, że trakcie rozgrywki liczba klatek na sekundę potrafi spaść nawet do 35 bez „żadnego wyraźnego powodu”, zaznaczając, że trudności występują zarówno w rozdzielczości 1440p, jak i 1080p.

deathloop_petla
W Deathloop walczymy o przetrwanie w pętli czasowej

Niektórzy sugerują, że źródłem kłopotów jest zabezpieczenie antypirackie Denuvo. Tak spekuluje youtuber GmanLives, który w opublikowanym materiale również zwraca uwagę na problemy z optymalizacją - doświadczał spadków FPS na komputerze z procesorem Intel i7, kartą graficzną GeForce 3080 Ti i 64 GB pamięci RAM. Sytuacji nie poprawia zmniejszenie rozdzielczości do 1080p.

Aktualnie recenzje Deathloop od użytkowników na platformie Steam określane są jako mieszane - wielu graczy wystawia bowiem produkcji negatywne oceny. Nadmienić należy, że problemów z wydajnością nie zaobserwowano na PS5, gdzie tytuł też jest dostępny.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami