Fortnite - sezon 8: mapa [nowości i zmiany]

Spis nowych lokacji.

Przy okazji startu 8. sezonu Fortnite, mapa gry znowu została zaktualizowana o nowe lokacje, punkty orientacyjne i inne drobne zmiany.

Na mapie pojawiają się portale do alternatywnego wymiaru, a w nowych lokacjach znajdziesz tajemnicze kostki oraz dwie anomalie, które zmieniają położenie w każdej rozgrywce.

Klasycznie już, musisz odwiedzić wszystkie lokacje, by odsłonić je na mapie. Jeżeli jednak chcesz spojrzeć na odsłoniętą wyspę, przyda ci się ta strona.

Na tej stronie:

Mapa 8 sezonu Fortnite - zmiany

Na pierwszy rzut oka, mapa 8. sezonu jest bardzo podobna do poprzedniej wersji. Aktualnie jedynymi większymi zmianami są Zielone Żywopłoty powracające do stanu sprzed inwazji obcych, oraz Kukurydziany Kompleks, który stał się Kukurydzianym Kwartałem.

Oto nowa mapa 8. sezonu Fortnite:

Fortnite_Season_8_Map

Wkrótce zaktualizujemy stronę o polską wersję mapy.

Na mapie są też nowe punkty orientacyjne do odkrycia, związane z alternatywnym wymiarem, Uboczem. Wyspa jest z nim regularnie coraz bardziej powiązana poprzez moc sześcianów.

Nowe lokacje to (nazwy oryginalne - wkrótce aktualizacja): Smashed Stronghold znajdujące się na wschód od Przyjemnego Parku oraz Wasted Woods na zachodnim krańcu Piszczącej Puszczy. W tych miejscach znajdziesz tunele fioletowej energii, które pozwalają ci podróżować pomiędzy lokacjami, a także niewielkie kostki, które zamienią cię w duchową postać.

Fortnite_Season_8_Map_6
Fortnite_Season_8_Map_5
Wasted Woods i Smashed Stronghold

Sezon 8. przynosi też dwa nowe efekty na mapę Fortnite. Pierwszy to Anomalia Ubocza, która pojawi się w losowej lokacji w każdym meczu.

Kiedy tam wejdziesz, zostaniesz przeniesiony do Ubocza, gdzie grawitacja jest niższa i nie możesz konstruować żadnych budynków. Anomalie są pełne niebezpiecznych NPC, więc uważaj.

Fortnite_Season_8_Map_4
Fortnite_Season_8_Map_3

Drugi efekt to niewielkie kiszenie Ubocza, w ramach których będziesz musiał pozbyć się fal przeciwników w zamian za nagrody. W tych wyzwaniach możesz zginąć, więc upewnij się, że jesteś przygotowany.

Fortnite_Season_8_Map_2

Tak jak wspomnieliśmy, lokacje tych anomalii zmieniają się z każdym meczem, ale na szczęście możesz je znaleźć na mapie Fortnite w trakcie meczu.

Fortnite_Season_8_Map_1

Porównanie z poprzednimi mapami

Spójrz, jak zmienia się mapa Fortnite w trakcie 2. rozdziału. Zaczynamy od poprzedniego sezonu:

fortnite_season_7_map

Tak wyglądała na start 6. sezonu:

fortnite_season_6_map

Poniżej sezon 5.:

fortnite_season_5_map_after

Oto początek 4. sezonu:

fortnite_season_4_map

A to sezon 3., który zalał mapę:

fortnite_season_3_map

Nowe lokacje i anomalie sezonu 8. z pewnością zostaną wykorzystane w ramach wyzwań Karnetu Bojowego 8. sezonu, więc warto zapoznać się z nimi i ich mieszkańcami.

Zobacz: Fortnite - sezon 8: poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami