Diablo 2 - kamienie i czaszki: umieszczanie w broniach i pancerzu

Rubin, diament, szmaragd, szafir, topaz, ametyst i czaszka.

Kamienie szlachetne i czaszki to jedne z przedmiotów w Diablo 2: Resurrected, które możesz umieścić w broniach i pancerzach by nadać im dodatkowe statystyki. Z tej strony dowiesz się jak to zrobić i co możesz dzięki temu zyskać.

Na tej stronie:

Kamienie szlachetne i czaszki - rodzaje i działanie

W trakcie rozgrywki natrafisz na łącznie sześć rodzajów kamieni szlachetnych (1) - rubiny, szmaragdy, diamenty, szafiry, topazy i ametysty - oraz czaszki (2). Każdy z tych przedmiotów oferuje konkretne premie jeśli umieścisz je w broni, zbroi, hełmie bądź tarczy z gniazdami.

124_diablo_2_kamienie_czaszki_umieszczanie_w_przedmiotach

Co więcej, każdy posiada też jedną z pięciu rang. Biorąc za przykład rubin, będzie to: nadkruszony rubin, rubin ze skazą, rubin, rubin bez skazy i doskonały rubin. Im wyższa ranga, tym większa premia, ale też wymagania co do poziomu postaci (odpowiednio 1, 5, 12, 15 i 18).

Po umieszczeniu kamieni bądź czaszek w broniach lub elementach pancerza zyskają one odpowiednie premie - które sprawdzisz w opisie danego przedmiotu (3). Dla przykładu, każdy diament ze skazą wsadzony w tarczę podniesie odporności postaci na wszystkie żywioły o 8 punktów, rubin ze skazą z kolei zaoferuje premię 5-8 obrażeń od ognia w broni.

125_diablo_2_kamienie_czaszki_umieszczanie_w_przedmiotach

Jak umieścić kamień lub czaszkę w broni i pancerzu

By umieścić konkretny kamień szlachetny bądź czaszkę w przedmiocie z gniazdami musisz po prostu go podnieść i zrzucić na element wyposażenia. Automatycznie trafi on w wolne miejsce (4), a przedmiot zyska dodatkową moc (5).

126_diablo_2_kamienie_czaszki_umieszczanie_w_przedmiotach

Nie ma tutaj żadnego ograniczenia. Możesz umieścić w przedmiocie kilka kamieni tego samego typu i rangi, możesz też mieszać je w dowolnej konfiguracji z innymi rodzajami czy nawet czaszkami. Wszystko zależy od tego, jakie efekty chcesz uzyskać. Pamiętaj jednak, że kamienie i czaszki wyższej rangi posiadają wymagania co do poziomu - przez nieuwagę możesz sprawić, że twoja postać nie będzie w stanie nosić danego przedmiotu.

Poprzednio: Diablo 2 - przedmioty z gniazdami: zdobywanie, limit miejsc

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Diablo 2 - klejnoty: działanie, do czego służą

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami