FIFA 22 z "siatkonogą" i trybem "disco lawy" - EA chwali się nietypowymi nowościami

Zmiany w Volcie.

  • Volta Arcade to weekendowy turniej ulicznej piłki nożnej z minigrami
  • Zabawa obejmuje kilka nietypowych propozycji imprezowych

EA opublikowało zwiastun Volty w FIFA 22, opisujący nowości, jakie pojawią się w ramach „ulicznego” trybu. Miłośnicy efektownych zagrań i sztuczek otrzymają sporo minigier, jak tzw. siatkonogę, „disco lawę” czy „zbijaka”.

W tak nietypowych zabawach weźmiemy udział w ramach turniejów Volta Arcade, które, zgodnie z oficjalną stroną Electronic Arts, będzie można rozegrać tylko w weekendy. W zmaganiach wezmą udział cztery osoby, przy czym możliwa jest gra ze znajomymi.

Zobacz także: FIFA 22 - poradnik i najlepsze porady

Deweloperzy przygotowali osiem minigier na premierę, ale z czasem pojawi się więcej. Jedną z najciekawszych wydaje się widoczny poniżej Foot Tennis, w którym punkt przyznawany jest po dwukrotnym odbiciu piłki po stronie przeciwnika. Możliwe są podania.

Disco Lava to wariant typu „każdy na każdego”, w którym z piłką przy nodze należy przemieszczać się na białe kafelki na parkiecie i „malować” je swoim kolorem.

„Zbijak” ma oczywiście proste zasady. Należy kopać piłkę w przeciwników i unikać wrogiego ognia poprzez „uniki”, które są de facto wślizgami.

Pozostałe propozycje to między innymi minigry, w której należy kopnąć piłkę od ściany, zanim skończy się czas, czy wyścig o strzelenie goli do podświetlanych losowo bramek rozstawionych w okręgu wokół zawodników.

Volta w FIFA 22 to też sporo innych nowości, ale najważniejszą wydaje się powrót mechaniki z FIFA Street, premiującej wykonywanie sztuczek przed strzałem. Im większa kombinacja, tym większy mnożnik goli, więc za jednym razem można zdobyć nawet cztery bramki.

Premiera FIFA 22 odbędzie się 1 października.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami