Deathloop - Wszechobecność: wyniki badań na rezyduum, jak odnaleźć Wenjie

Eliminujemy Wenjie, by odnaleźć sposób na zachowanie broni i przedmiotów w kolejnych iteracjach pętli.

Po tym jak zakończyłaś/eś pierwsze zadanie - Najdłuższy dzień - pora rozpocząć kolejne, czyli Wszechobecność. Jest to pierwsza misja z kategorii Tropy arsenału w Deathloop, dzięki której poznasz właściwości rezyduum, dzięki której zachowasz broń i przedmioty w kolejnych pętlach czasowych.

053

Wyjdź na zewnątrz. Znajdziesz się w bazie strzeżonej przez kilku wrogów. Kieruj się w stronę znacznika misji. Wejdź na niewielkie wzniesienie (1), gdzie znajduje się jeden przeciwnik. Jego likwidacja nie powinna stanowić dla ciebie problemu.

054

Idź dalej w kierunku wieżyczki (2), którą zhakujesz z odpowiedniej odległości. Najpierw ją obejdź z lewej strony - wtedy, gdy laser nie będzie skierowany na twoją stronę. Możesz też obejść wieżyczkę z prawej strony, ale tam znajduje się więcej przeciwników.

055

Idź dalej drogą, a dotrzesz do niebieskiej czujki (3), którą oczywiście zhakuj. Zrób to jednak z bezpiecznej odległości. Wejdź na skały po lewej stronie.

056

W oddali zobaczysz kompleks budynków (4), w których przebywa Wenjie, wizjonerka, ze swoimi badaniami nad rezyduum. Zbliż się do wejścia, eliminując po drodze oponentów. Możesz też ominąć ich, trzymając się brzegu morza - wówczas przejdziesz niepostrzeżenie między wodą a skałami.

057

Kiedy wejdziesz do pierwszego budynku (5), uważaj na czujkę po prawej stronie. Trzymając się jak najbliżej ściany, wejdź do środka i schowaj się w rogu.

058

To bezpiecznej miejsce, z którego zhakujesz czujkę (6).

059

Uważaj także na przechadzający się jeden z klonów Wenjie (7). Kiedy ją zabijesz, wówczas pojawią się czerwone znaczniki informujące, gdzie znajdują się kolejne klony. Zlikwidowanie następnej Wenjie spowoduje, że pojawią się kolejne znaczniki. Nie wiadomo dokładnie, który z klonów to wizjonerka, więc musisz eliminować kolejne cele w tym i kolejnych budynkach.

060

Kiedy pozbędziesz się wszystkich Wenjie w tym budynku, wejdź na górę i przejdź do kolejnego pomieszczenia (8).

Kiedy przejdziesz przez korytarz, spotkasz kolejne klony, które wyeliminuj. Jeśli zostaniesz zauważony, rozpocznie się otwarta walka, a kolejni przeciwnicy w postaci Wenjie przeprowadzą zmasowany atak, więc postaraj się jak najwięcej klonów zlikwidować po cichu.

061

W pomieszczeniu poniżej odnajdziesz tablicę (9). Aby z niej skorzystać i rozpocząć zbieranie rezyduum, musisz najpierw wyeliminować wszystkie Wenjie. Jej klony znajdują się w różnych miejscach, więc podążaj za znacznikami, aby dotrzeć do ostatniej Wenjie. Uważaj na czajniki, które hakuj, a w razie potrzeby szukaj w budynkach przedmiotów leczących i amunicji, których nie brakuje wewnątrz.

Kiedy zobaczysz, że na ekranie widnieje tylko jeden czerwony znacznik, to zapewne będzie to prawdziwa Wenjie. Zlikwiduj ją i wróć do tablicy (9).

Uwaga! Kolejne czynności spowodują śmierć głównego bohatera, więc - jeśli chciałbyś coś wykonać na tej mapie - zrób to teraz.

062

Obok tablicy (9), po prawej stronie, odnajdziesz przenośne urządzenie zbierające (10). Podnieś ten sprzęt i wróć do ostaniej zabitej Wenjie.

063

Jako jedyna z ofiar pozostawiła po sobie zwłoki mieniące się różnokolorową poświatą (11). Wystarczy, że podejdziesz do jej ciała, a urządzenie same napełni się rezyduum. Wróć do tablicy (9).

064
065

Umieść urządzenie w infuzorze (12), a potem odwróć się i wejdź do kabiny (13). Kiedy będziesz w środku, wyciągnij broń palną (jakąkolwiek) i strzel w czerwony przycisk (14). Następnie rozpocznie się proces, który spowoduje, że będziesz mógł zbierać i używać rezyduum. Niestety, na skutek tego wydarzenia, Colt zginie i zakończy się automatycznie dzień.

066

Po ekranie podsumowania misji wyświetli się samouczek tłumaczący jak nasycać broń i przedmioty, by zachować je w kolejnych pętlach.

Następnie: Deathloop - Tropy wizjonerów: Teoria chaosu; gdzie znaleźć i jak zlikwidować Harriet

Spis treści: Deathloop - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Deathloop - Najdłuższy dzień (6): otwarcie sejfu, PZP

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami