Deathloop - Rezyduum, nasycanie, infuzja: jak zachować broń i przedmioty

Zapisanie wyposażenia pomiędzy pętlami.

W Deathloop tracimy zdobyte wyposażenie po rozpoczęciu nowej pętli (nowego dnia), ale dzięki zasobowi zwanemu Rezyduum oraz procesom infuzji i nasycania można temu zapobiec.

Poniżej tłumaczymy cały skomplikowany system, który pozwoli ci rozpoczynać rozgrywkę z wybranym zestawem broni, medalionów i Tabliczek.

Na tej stronie:

Jak zdobyć możliwość nasycania

Początkowo Colt nie jest w stanie zapisywać wyposażenia i traci je po restarcie cyklu. Dotyczy to zarówno broni, jak i mniejszych przedmiotów, jak np. medalionów czy ulepszeń do broni.

Aby odblokować zapis wyposażenia, musisz wykonać misję o nazwie „Wszechobecność”.

deathloop_nasycanie_1

Dzięki niej zdobędziesz możliwość gromadzenia Rezyduum - ten proces opisujemy poniżej.

Gromadzenie Rezyduum

Rezyduum to zasób, którego używamy do procesu infuzji, czyli zapisywania konkretnych przedmiotów, aby nie stracić ich po rozpoczęciu nowego dnia.

Rezyduum gromadzimy na trzy sposoby:

  • Z tzw. nasyconych obiektów (1), czyli przedmiotów w świecie gry, które mają fioletową poświatę. Po prostu podejdź do przedmiotu i przytrzymaj F lub kwadrat/X, by wchłonąć nieco Rezyduum
deathloop_nasycanie_2
  • Z zabitych Wizjonerów (2), w tym Julianny. Podejdź do ciała i użyj tych samych przycisków, by wchłonąć Rezyduum
deathloop_nasycanie_3
  • Z poświęcania (rozkładania) zdobytych przedmiotów, znajdując się w głównym menu pomiędzy misjami. Proces poświęcania opisujemy w poniższej sekcji

Ilość posiadanego Rezyduum (3) widzisz w menu infuzji - więcej o tym poniżej - a także po zebraniu tego zasobu w świecie gry:

deathloop_nasycanie_4

W przypadku śmierci, upuścisz Rezyduum w miejscu, w którym zginąłeś. Reprezentuje to specjalna ikona (4) - musisz tam podejść i zebrać je ponownie.

deathloop_nasycanie_5

Zachowywanie przedmiotów - nasycanie i poświęcanie

Aby zapisać dany przedmiot na zawsze (do czasu, aż się go pozbędziemy), Colt musi przeprowadzić proces infuzji, czyli nasycania.

Zachować można następujące przedmioty:

  • broń
  • Tabliczki (moce)
  • medaliony postaci i broni
  • ulepszenia tabliczek

Aby zapisać przedmiot, w głównym menu wejdź w zakładkę Zestaw (5), a następnie Nasyć wyposażenie (6).

deathloop_nasycanie_6

Najedź na przedmiot, który chcesz nasycić (zapisać), a zobaczysz cenę nasycenia (7), podaną w Rezyduum. Jeżeli masz odpowiednią ilość, skorzystaj z opcji Nasyć (8). Od teraz nie utracisz tego przedmiotu, nawet po restarcie cyklu!

deathloop_nasycanie_7

Jeżeli brakuje ci Rezyduum, możesz się też uciec do tzw. poświęcania przedmiotów. Najeżdżając na przedmiot, zobaczysz, ile Rezyduum uzyskasz z poświęcenia (9). Użyj opcji Poświęć (10), a następnie potwierdź wybór, aby rozłożyć ten przedmiot i uzyskać zasób. Przedmiot jest oczywiście utracony bezpowrotnie.

deathloop_nasycanie_8

Poświęcanie niepotrzebnych przedmiotów to świetny sposób na duży przypływ Rezyduum - w dodatku im cenniejszy przedmiot, tym więcej Rezyduum uzyskasz. Wykonuj to regularnie.

Jakie przedmioty warto zapisywać? Zdecydowanie będą to bronie oraz Tabliczki, czyli moce. Dopiero potem warto zająć się medalionami.

Reset Rezyduum i ikona klepsydry

Na koniec dwie ważne sprawy. Zgromadzone Rezyduum całkowicie znika po rozpoczęciu nowego cyklu (dnia), więc wydaj je, zanim rozpoczniesz kolejną iterację.

Ważna jest też ikona klepsydry (11) - pokazuje ona wszystkie przedmioty, które nie są zapisane w twoim ekwipunku, a więc te, na których nie wykonałeś jeszcze infuzji.

deathloop_nasycanie_9

Pamiętaj, że zapisane bronie musisz jeszcze wyposażyć.

Następnie: Deathloop - tabliczki, moce: zdobywanie, używanie, ulepszanie

Spis treści: Deathloop - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Deathloop - leczenie, odzyskiwanie zdrowia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami