Alan Wake Remastered bez baterii Energizer - twórcy zmienią tekstury

Nie będzie też sieci Verizon.

Twórcy Alan Wake Remastered potwierdzili, że usuwają z gry lokowanie produktów. W odświeżonej wersji zabraknie więc baterii Energizer oraz billboardów reklamujących sieć komórkową Verizon, obecnych w oryginale.

Produkcja Remedy obfitowała w podobne umowy marketingowe, które dawno już wygasły. Dzisiaj byłyby już tylko naruszeniem zastrzeżonych znaków handlowych, więc muszą zniknąć - mowa także o samochodach marki Ford oraz Lincoln (z Microsoft Sync w konsoli środkowej).

Wieści przekazał rzecznik studia z Finlandii w oświadczeniu dla serwisu Screen Rant.

1
Zniknie też Verizon

Jako dodano, opisywane tekstury zostaną zastąpione przez „fałszywe” marki, stworzone na potrzeby uniwersum. Kto wie, być może zobaczymy je później także w kontynuacji, o której spekuluje się od dłuższego czasu.

Zmiany najbardziej rzucą się w oczy zapewne w sferze baterii. Przeciwników w Alan Wake osłabiany bowiem światłem latarki, więc ciągłe jej „przeładowywanie” jest jedną z kluczowych mechanik produkcji.

Alan Wake Remastered ukaże się 5 października na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami