Twitch pozywa osoby odpowiedzialne za rasistowskie ataki

Platforma sięga po kroki prawne.

Twitch pozwał dwie osoby, które są podobno odpowiedzialne za organizowanie rasistowskich i homofobicznych ataków na innych użytkowników.

Sprawcy używają raidów - funkcji, która pozwala przekierować widzów na inny kanał po zakończeniu aktualnej transmisji. Opcja jest używana do zalewania czatów wulgarnymi wiadomościami, wysyłanymi najczęściej przez boty. Celem są przede wszystkim streamerzy reprezentujący mniejszości.

Teraz Twitch złożył pozew przeciwko internautom o pseudonimach CreatineOverdose i CruzzControl. Szefostwo portalu nie zna prawdziwej tożsamości użytkowników, ale podejrzewa, że pochodzą - odpowiednio - z Austrii i Holandii.

twitch_logo
Strajk na Twitchu przełożył się na spadek oglądalności

W dokumentach sądowych platforma podkreśla, że podejmowała „szybkie działania” przeciwko wymienionym osobom - zawieszając, a później dożywotnio blokując ich konta - ale wracali, tworząc nowe profile i zmieniając używane oprogramowanie, by uniknąć wykrycia.

Twitch domaga się sądowego zakazu korzystania z serwisu dla obu użytkowników i pomagania innym w organizowaniu „rajdów nienawiści”. Do tego oczekuje wypłaty odszkodowania za szkody i pokrycia wszystkich kosztów związanych ze sprawą.

Ataki trwają od kilku miesięcy, ale problem nagłośniono niedawno, gdy grupa streamerów zorganizowała protest. Platforma obiecała wprowadzić rozwiązania, które pomogą zwalczać podobne praktyki, ale - jak przyznaje - są mało skuteczne.

- Choć w minionych tygodniach zidentyfikowaliśmy i zbanowaliśmy tysiące kont, te osoby nadal ciężko pracują nad kreatywnymi sposobami obejścia naszych systemów, pokazując, że nie zamierzają przestać. Mamy nadzieję, że pozew rzuci światło na tożsamość odpowiedzialnych za ataki i używane przez nich narzędzia - mówi przedstawiciel Twitcha w rozmowie z PC Gamer.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami