Star Wars: KotOR Remake powstaje od podstaw i trafi też na PC

Powróci aktorka z oryginału.

Na wczorajszym pokazie Sony zapowiedziano remake Star Wars: Knights of the Old Republic. Po prezentacji sprecyzowano, że gra jest konsolowym exclusivem PS5, ale trafi też na PC. Poza tym ujawniono kilka szczegółów o projekcie.

- To kompletny remake uwielbianej historii w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Odtwarzamy produkcję od podstaw, zachowując integralność opowieści i postaci z oryginału - tłumaczy producent Ryan Treadwell w rozmowie, którą wyemitowano po zakończeniu PlayStation Showcase.

Deweloper dodaje, że twórcy chcą uhonorować pierwowzór, sprawiając, by fabuła była istotna także dla współczesnych graczy. W planach między innymi znacznie ładniejsza oprawa graficzna, której nie można było niegdyś osiągnąć.

We wpisie na oficjalnej stronie Star Wars wyjaśniono, że projekt powstaje „od jakiegoś czasu”. W prace zaangażowany jest nie tylko Aspyr, ale również Lucasfilm Games oraz Sony Interactive Entertainment, które pomaga w wykorzystaniu możliwości PS5.

Potwierdzono jednocześnie, że w nowej wersji powróci Jennifer Hale, która ponownie wcieli się w postać Bastili Shan. Kobieta jest członkinią Zakonu Jedi i w pierwowzorze odegrała bardzo ważną rolę.

W zespole odpowiedzialnym za projekt są deweloperzy, którzy pracowali nad oryginałem, w tym wspomniany Ryan Treadwell i Orion Kellogg. W ekipie są też osoby zaangażowane w powstanie Demon's Souls Remake, Ghost of Tsushima i Dragon Age: Inkwizycja.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami