Remaster Alan Wake wstępem do pełnoprawnego sequela - raport

Dla Epic Games.

Popularny i dobrze poinformowany dziennikarz Jeff Grubb uważa, że remaster Alan Wake będzie tylko wstępem do pełnoprawnej kontynuacji, którą studio Remedy przygotowuje obecnie dla Epic Games.

Taki rozwój wypadków nie byłoby szczególnie zaskakujący, ponieważ firma z Finlandii już w marcu informowała, że ma umowę na dwa projekty dla Epic. Jeden mniejszy - zapewne właśnie remaster - oraz drugi, stanowiący „multiplatformową produkcję AAA”.

- Planują sequel Alan Wake. Mówiłem o tym już wcześniej... Produkują Alan Wake 2 dla Epic Games, a przynajmniej planują. Czy zamieni się to w coś konkretnego? Mam nadzieję. Tak sądzę. Nie spodziewam się problemów - mówił Grubb w swoim programie w serwisie Giant Bomb.

Remedy ma obecnie ręce pełne roboty, ponieważ rozwija także szereg innych projektów: kooperacyjny Condor w świecie Control, pełnoprawny sequel tej gry, kampanię fabularną strzelanki Crossfire, a także Vanguard, inną - darmową - grę kooperacyjną.

Dlatego też liczba pracowników wzrosła pod koniec czerwca 2021 roku do 293, a obecne plany zakładają rozwój studia już także poza Finlandią.

Alan Wake pozostaje jedną z ważniejszych licencji studia, przejętą od Microsoftu w 2019 roku, a remaster zapewne rozbudzi zainteresowanie i przypomni o przygodach cierpiącego na bezsenność pisarza. Ukaże się 5 października na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Doniesienia o CoD Warzone 2 niepokoją fanów

Martwią się utratą postępów w pierwszej części gry.

PS Plus, luty 2022: zobacz wszystkie gry

Lista gier w PS Plus na luty.

Fanowski remaster Resident Evil 4 ma datę premiery

Osiem lat powstawania ambitnego projektu.

Nowy Kangurek Kao ze zwiastunem i screenami

Premiera latem na PC i konsolach.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami