Powstaje nowa odsłona Twisted Metal - oraz serial telewizyjny

Nieoficjalne doniesienia.

Sony pracuje podobno nad wskrzeszeniem serii Twisted Metal, reprezentującej rzadki dziś gatunek gier akcji z wykorzystaniem uzbrojonych pojazdów. Nietypowe demolition derby doczeka się także adaptacji w formie serialu telewizyjnego.

Wieści przekazał dobrze poinformowany dziennikarz Jeff Grubb, w swoim programie w serwisie Giant Bomb. Jego zdaniem mamy do czynienia z „poszerzaniem” strategii first-party, by usprawnić współpracę pomiędzy działem gier wideo i wytwórnią filmową japońskiej korporacji.

O takich planach mówiono już w maju. - Mamy trzy cele. Poszerzenie grupy odbiorców dla gier. Przeniesienie produktów do Sony Pictures. Pokaz współpracy - wyjaśniał wtedy Asad Qizilbash z działu marketingu Sony, przy okazji wywiadu o filmie „Uncharted”.

Wieści o adaptacji Twisted Metal ujawniono oficjalnie już w 2019 roku, lecz pierwsze szczegóły pojawiły się w lutym. Projekt będzie komedią akcji, a główny bohater otrzyma szansę na lepsze życie - o ile zdoła przewieźć tajemniczą paczkę przez postapokaliptyczne pustkowie.

Jeśli mowa o grze, Grubb dodaje, że twórca serii i wieloletni producent - David Jaffe - nie jest zaangażowany w prace. Ostatnia „pełnoprawna” odsłona serii ukazała się w 2012 roku, zbierając pozytywne opinie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami