Otyły Thor z God of War Ragnarok podzielił graczy

Wizja twórców wywołuje kontrowersje.

  • Twórcy God of War Ragnarok ujawnili wygląd Thora
  • Wizerunek postaci odbiega od tego utrwalonego w popkulturze
  • Wizja deweloperów jest krytykowana przez część fanów

Jednym z antagonistów zaprezentowanego wczoraj God of War Ragnarok jest Thor. Twórcy opublikowali grafikę przedstawiającą boga burzy i piorunów, ale wygląd postaci spotkał się z krytyką części fanów.

Ilustracja udostępniona przez dyrektora artystycznego projektu - Rafa Grassettiego - ukazuje najpotężniejszego z Asów w całej okazałości. Uwagę zwraca fakt, że mężczyzna jest otyły i nie przypomina swojego odpowiednika znanego na przykład z komiksów i filmów Marvela.

Przygotowana przez twórców God of War Ragnarok wersja Thora nie przypadła do gustu części fanów. Podkreślają, że bóg burzy i piorunów nie może tak wyglądać - powinien być szczuplejszy i mieć muskuły.

thor_god_of_war_ragnarok
Thor z God of War Ragnarok (w postać wcieli się aktor Ryan Hurst)

„Nie wygląda tak onieśmielająco, jak powinien wyglądać Thor” - uważa niejaki JRRT. Internauta Ricky Figueroa przekonuje zaś, że postać jest „okropna”. Niektórzy twierdzą wręcz, że w ramach protestu nie kupią gry.

Inni piszą, że postać nie przypomina tej, która pojawiła się w śnie Atreusa pod koniec poprzedniej odsłony cyklu. Warto jednak podkreślić, że to była tylko wizja w umyśle chłopaka, który nigdy nie widział boga burzy i piorunów.

Pojawiają się jednak też głosy pozytywne, stające w obronie decyzji deweloperów. Podkreślają, że Thor z God of War Ragnarok wygląda tak, jak był przedstawiany w mitologii - otyły i z rudymi włosami - dodając, że właśnie popkultura zmieniła wizerunek Asa.

Wiele osób przypomina również, że fizjonomia nordyckiego boga jest zgodna z opisem postaci przytaczanym przez Mimira w poprzedniej odsłonie cyklu. Gigant nazywał mężczyznę „grubym”.

God of War Ragnarok ukaże się w 2022 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami