God of War Ragnarok zakończy wątek nordycki - pierwsze szczegóły

Kratos i Atreus wracają.

W rozmowie, którą wyemitowano po zakończeniu wczorajszego PlayStation Showcase, ujawniono, że God of War Ragnarok jest ostatnią odsłoną cyklu osadzoną w uniwersum mitologii nordyckiej.

Reżyser kontynuacji gry z 2018 roku - Eric Williams - podkreślił, że w produkcji pojawi się tytułowy Ragnarok, który w skandynawskich wierzeniach oznacza koniec świata. Jak zaznaczył, nie mogłoby go zabraknąć w pozycji o takiej nazwie.

- Wydarzy się w grze. Zakończymy nim nordycką serię - dodał, cytowany przez PushSquare. Z wypowiedzi dewelopera wynika więc, że powstający projekt jest zwieńczeniem sagi opartej na mitologii z udziałem Odyna, Thora i innych bóstw z wikińskiego panteonu.

Na oficjalnym blogu PlayStation przedstawiono kilka dodatkowych informacji o tytule. Akcję osadzono kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Poprzedzająca Ragnarok wielka zima dotarła do Midgardu, w związku z czym bohaterowie walczą o przetrwanie w mrozie.

Ponownie istotnym elementem opowieści będzie relacja ojca z synem, pomiędzy którymi dochodzi do napięć. Atreus chce zrozumieć kim jest i co oznacza bycie Lokim, podczas gdy Kratos dąży do ochrony potomka za wszelką cenę.

god_of_war_ragnarok_walka
Twórcy usprawnią walkę

Tym razem bohaterowie zmierzą się z dwoma antagonistami, szukającymi zemsty za śmierć krewnych - Freyą i Thorem. Ten ostatni to bóg piorunów, a zarazem najpotężniejszy z Asów, w walce posługujący się słynnym młotem.

Twórcy obiecują, że zwiedzimy wszystkie dziewięć krain z mitologii nordyckiej - do znanych z poprzedniej części dołączą więc niedostępne dotychczas Vanaheim, Svartalfheim i Asgard. Do tego usprawniona walka z nowymi umiejętnościami i atakiem runicznym Atreusa.

God of War: Ragnarok zadebiutuje w 2022 roku na PS4 i PS5.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami