Diablo 2 - hazard: gdzie znaleźć, czy warto korzystać

Czy warto wydawać złoto na hazard.

Hazard to jedna z mechanik dostępnych w Diablo 2: Resurrected. Nie jest niezbędna do tego, by przebijać się przez kolejne akty, jednak pozwala na zdobycie użytecznych przedmiotów. Z tej strony dowiesz się jak z niej korzystać i czy warto wydawać na nią złoto.

Z hazardu możesz skorzystać już w pierwszym akcie, rozmawiając z Gheedem (1) stojącym w południowo-zachodnim rogu miasta. W tym celu wybierz opcję hazard (2). Prócz wspomnianego Gheeda, oferuje go Elzix (akt 2), Alkor (akt 3), Jamella (akt 4) i Nihlathak / Anya (akt 5).

120_diablo_2_hazard_jak_korzystac_czy_warto

Otworzy się nowe okno, w którym znajdziesz 14 losowych przedmiotów (3), pośród których zawsze jest przynajmniej 1 pierścień i amulet. Każdy z nich ma określoną cenę zakupu (prócz pierścieni i amuletów, które zawsze kosztują odpowiednio 50,000 i 65,000 złota) i jest niezidentyfikowany. Po zamknięciu i ponownym otwarciu okna przedmioty zostaną ponownie wylosowane.

121_diablo_2_hazard_jak_korzystac_czy_warto

W momencie zakupu przedmiot ulegnie automatycznej identyfikacji i może stać się magiczny (niebieski), rzadki (żółty), z zestawu (zielony) bądź unikalny (złoty). Szanse na te jakości to odpowiednio 89,85%, 10%, 0,1% i 0,05% - mniej więcej co 10 przedmiot będzie rzadki i 1 na 2000 będzie unikalny.

Mechanika ta jest bardzo przydatna od początkowych godzin rozgrywki do pozyskiwania rzadkich przedmiotów. Kosztują one do kilku tysięcy sztuk złota (nie licząc biżuterii), a dają realną szansę na pozyskanie znacznie lepszych przedmiotów niż te, w które wyposażona jest postać. Hazard zyskuje także na znaczeniu gdy dysponujesz olbrzymimi ilościami złota, dzięki czemu możesz pozyskać nawet bardzo rzadkie przedmioty unikalne. Miej jednak na uwadze, że możesz błyskawicznie wyczerpać swoje rezerwy pieniędzy.

Poprzednio: Diablo 2 - więcej mikstur na pasku

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Diablo 2 - przedmioty z gniazdami: zdobywanie, limit miejsc

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami