Alan Wake Remastered w niskiej cenie - są szczegóły ulepszeń technicznych

Twórcy zaskakują.

Ruszyły zamówienia przedpremierowe na zapowiedziany niedawno remaster Alan Wake. Okazuje się, że odświeżona wersja gry z 2010 roku dostępna jest w niskiej cenie.

Cyfrowa edycja produkcji kosztuje 99 zł. Taka wartość obowiązuje w sklepach na wszystkich platformach docelowych produkcji, a więc PC (w Epic Games Store), PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

W międzyczasie we wpisie na oficjalnym blogu PlayStation ujawniono szczegóły na temat ulepszeń i wydajności tytułu. Informacje dotyczą jedynie konsol Sony, ale niewykluczone, że w podobny sposób gra zadziała na analogicznych modelach urządzeń Microsoftu.

Alan Wake Remastered zaoferuje:

  • PS5 - 60 FPS w 4K
  • PS4 Pro - 60 FPS (tryb wydajnościowy) lub 4K (wariant jakościowy)
  • PS4 - 30 FPS.
alan_wake_remastered_aktywnosci
Gra na PS5 wykorzysta funkcję Aktywności

Na PS5 produkcja wykorzysta też funkcje kontrolera DualSense, w tym adaptacyjne triggery, dzięki czemu poczujemy różnicę w używaniu odmiennych rodzajów broni. Poza tym pozycja obsłuży funkcję Aktywności, pozwalającą śledzić postępy i natychmiastowo przenieść się do danej sekcji gry.

Twórcy podkreślają, że przygotowując nową wersję odświeżyli niemal każdy element - model głównego bohatera, przedmioty, otoczenie, tekstury, dźwięki, a nawet interfejs użytkownika. Starano się przy tym zachować unikalny styl oryginału.

Alan Wake Remastered ukaże się 5 października na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami