Twórcy Rainbow Six Siege przestali karać graczy za wygranie z cheaterami

Zmiana reguł.

  • Ubisoft wycofał się z odejmowania punktów graczom za wygranie meczu z oszustami
  • Karani będą tylko cheaterzy

Ubisoft wprowadził do Rainbow Six Siege zmiany, w wyniku których gracze nie będą już karani za wygranie z cheaterami w meczach rankingowych.

Od dwóch lat twórcy strzelanki obniżali ocenę matchmakingową (MMR) wszystkim uczestnikom pojedynku, jeżeli w starciu uczestniczyli oszuści - ofiarą padały nawet osoby, które nie używały programów wspomagających zabawę. System był elementem walki z nieuczciwymi użytkownikami.

Fani krytykowali działania Ubisoftu. Teraz jednak firma poinformowała, że nie zamierza więcej karać graczy za wygranie meczu z cheaterem - wynik zostanie zredukowany wyłącznie oszukującym oraz ich towarzyszom z drużyny.

MMR jest parametrem oceniającym danego użytkownika. Na podstawie wspomnianego współczynnika produkcja dobiera uczestników rozgrywki, tak, aby rywalizowały ze sobą osoby o podobnych umiejętnościach.

Deweloperzy poinformowali jednocześnie o zwiększeniu maksymalnej różnicy pomiędzy ocenami członków jednej drużyny w meczach rankingowych. Kilka miesięcy temu zmniejszono ją do 700, ale teraz podniesiono do wcześniejszego poziomu, czyli 1000.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami