Nowy model PS5 działa nawet lepiej - sugeruje kolejna analiza

Mniejsze, ale sprawniejsze chłodzenie.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, nowy - mniejszy - układ schładzania w odświeżonym modelu PlayStation 5 radzi sobie lepiej z odprowadzaniem ciepła, przynajmniej z procesora.

W ubiegłym tygodniu Austin Evans wywołał pewne zamieszanie, publikując w serwisie YouTube materiał wideo, w którym krytykuje nowe urządzenie. Jak mówił, bazując na pomiarze przy wylotach powietrza, temperatura konsoli jest średnio od 3 do 5 stopni wyższa niż w przypadku starszego modelu PS5.

Teraz znacznie mniej znany kanał Hardware Busters przeprowadził dokładniejsze pomiary. Jak się okazuje, zanotowana temperatura - już na samym procesorze - była w nowym modelu niższa aż o około 10 stopni Celsjusza.

Inaczej było w przypadku kości pamięci (około 8 stopni więcej na nowym modelu) oraz VRM (nieco ponad 1 stopień więcej). Również przy wylocie powietrza odświeżona obudowa była cieplejsza (o 3 stopnie, zgodnie z obserwacjami Evansa).

Kluczowe są jednak dane z procesora i ogromna różnica na poziomie 10 stopni sugeruje, że nowe PS5 radzi sobie lepiej z odprowadzaniem ciepła, nie gorzej.

1
Pomiary temperatur

Samo Hardware Busters zauważa, że taki rozdźwięk jest zaskakująco wysoki. Grecki kanał miał dostęp tylko do jednego modelu i - jak dodano - warto poczekać na sprawdzenie większej liczby egzemplarzy i uśrednienie odczytów.

Jak potwierdzało już Digital Foundry, jedyną różnicą jest właśnie mniejszy radiator oraz waga. Pobór prądu czy obroty wentylatora są identyczne na starym i nowym modelu.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami