Konsolowi fani Call of Duty zobaczą więcej. Vanguard z opcją zmiany pola widzenia - jak na PC

Pasek FOV wreszcie na Xbox i PlayStation.

  • Pasek FOV zmierza do konsolowego Vanguard
  • Nie wiadomo, czy na obu generacjach
  • Funkcja może też trafić do Warzone

Możliwość zmiany pola widzenia w opcjach była do tej pory zarezerwowana niemal wyłącznie dla fanów Call of Duty na PC, ale nadchodząca część serii - Vanguard - pozwoli użytkownikom Xbox i PlayStation personalizować FOV.

Aby wszystko było zrozumiałe, wyjaśnijmy pokrótce, że pole widzenia określa, jak duży kąt obejmuje kamera, a więc de facto jak wiele terenu przed sobą widzimy - co ma spore znaczenie w strzelankach sieciowych. Funkcję oferowało już na Xbox i PlayStation Black Ops: Cold War, a teraz otrzymaliśmy potwierdzenie, że rewolucja będzie kontynuowana w Vanguard.

Informację przekazał Adam Iscove, deweloper w Sledgehammer Games, publikując zdjęcie z konsolowych opcji. Wśród funkcji widzimy też pasek FOV, przy czym najwyższa wartość wynosi 120 stopni. To bardzo dużo.

Nie wiadomo jeszcze, czy edycja FOV trafi na obie generacje konsol. Niewykluczone, że pominie poprzednią, bo zwiększenie pola widzenia wiąże się z większym zużyciem zasobów sprzętowych, którymi mogą nie dysponować PS4 i Xbox One.

Ciekawostką jest fakt, że skoro opcja trafi do Vanguard, a Warzone zostanie wkrótce „scalone” z najnowszą odsłoną Call of Duty, fani strzelanki battle royale na konsolach również mogą doczekać się paska FOV.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami