58-letnia Brytyjka podpisała e-sportowy kontrakt

Fortnite dla każdego.

Anne Fish z Wielkiej Brytanii jest matką Benjy'ego „Benjyfishy” Fisha, który trzy lata temu podpisał profesjonalny kontrakt z organizacją esportową, zajmując się Fortnite. Kobieta zainteresowała się zamiłowaniem syna i dzisiaj może pochwalić się podobnym osiągnięciem.

Aby lepiej zrozumieć fenomen, w lutym zaczęła sama grać w popularną sieciową strzelankę od Epic Games. Teraz może pochwalić się 430 tys. śledzących w serwisie Twitch oraz ponad 165 tys. subskrypcji na kanale YouTube.

- Nigdy za milion lat nie pomyślałabym, że będę grała w Fortnite czy streamowała przez sieć, czy też będę mogła podpisać kontrakt z organizacją, więc wszystko to bardzo ekscytujące - przyznaje Fish w rozmowie z BBC.

Organizacja Galaxy Racer ma siedzibę w Dubaju i - co obecnie popularne w świecie esportu - angażuje nie tylko zawodników do sieciowej rywalizacji w różnych tytułach, ale także przeróżnych „influencerów” i twórców treści.

Kobieta wspomina, że ostatnio grała ponad piętnaście lat temu, na Nintendo 64. Osiągnięcie odpowiedniego poziomu zajęło więc nieco czasu.

- Na początku było słabo. Chowałam się i kampowałam, żeby mnie nie zabili. Ale powoli robiłam postępy. Refleks już nie ten, więc muszę grać bardziej strategicznie. Byłam ciekawa, czy uda mi się dostać do dywizji Champions grając solo, no i się udało - mówi Fish.

Benjyfishy - jeden z najlepszych graczy Fortnite na świecie - przyznaje, że cała sytuacja jest „szalona”.

- Trzy lata temu nigdy bym nie pomyślał, że takie coś może się wydarzyć. Nie uwierzyłbym, gdyby ktoś mi powiedział. To szaleństwo - mówi nastolatek, reprezentujący organizację NRG.

- Wspaniale byłoby zmierzyć się z nim w Mistrzostwach Świata czy coś takiego, ale różnica umiejętności jest tak duża, że chyba nigdy nie osiągnę takiego poziomu. Ale będę się starać! - zapewnia kobieta.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami