Protest graczy: twórcy Runescape zablokowali mod kilka godzin przed premierą

Nie będzie ładniejszej grafiki.

Studio odpowiedzialne za Runescape - Jagex - zablokowało premierę modyfikacji RuneLite HD, która miała znacząco odświeżyć oprawę graficzną klasycznej produkcji. Gracze nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw - oraz ze sposobu interwencji.

Twórca - niejaki „117” - wyjaśnia bowiem na Twitterze, że choć zapowiedział mod już półtora roku temu, to deweloperzy zgłosili się do niego dopiero wczoraj, na kilka godzin przed zaplanowaną datą publikacji.

„Kod był gotowy, a błędy załatane. Wszystko było gotowe. W ostatniej chwili zgłosił się do mnie Jagex, prosząc o usunięcie modyfikacji, ponieważ mają podobny w założeniach projekt odświeżenia grafiki na »względnie wczesnym etapie konceptu«” - opisuje autor.

„Zaproponowałem kompromis i usunięcie RuneLite, gdy tylko ich projekt będzie gotowy. Zaoferowałem także współpracę nad kierunkiem zmian w oprawie w moim modzie. Od razu odmówili” - dodaje.

„Wygląda więc na to, że to koniec. Około 2 tysiące godzin pracy przez dwa lata. Wielkie wsparcie z waszej strony. Nigdy nie spodziewałem się tak przytłaczająco pozytywnych reakcji. Jestem ogromnie rozczarowany i sfrustrowany zachowaniem Jagex i przepraszam, że po tak długiej podróży nie mogę podzielić się efektami” - kończy 117.

To wsparcie przekłada się teraz nie tylko na krytykę w serwisach społecznościowych, ale także na protesty na serwerach Runescape. Liczna grupa fanów pojawiła się choćby na centralnym placu miasta Falador - z transparentami i armatami, jak dokumentuje materiał wideo powyżej.

Są też marsze wsparcia w wirtualnej stolicy, a na czacie tekstowym pojawia się hashtag #Free117 oraz nieco mniej cenzuralne komentarze na temat brytyjskiego Jagex. Studio potwierdziło, że poprosiło o wstrzymanie premiery moda.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami