PlayStation przejmuje kolejne studio deweloperskie

PlayStation Studios coraz większe.

Sony poinformowało, że po latach współpracy przejmuje studio Firesprite, odpowiedzialne między innymi za The Playroom na PlayStation 4 oraz za The Playroom VR na PlayStation VR.

Tym samym lista wewnętrznych oddziałów deweloperskich japońskiej korporacji liczy już czternaście zespołów.

Pracownicy Firesprite faktycznie współpracują z Sony już od długiego czasu. Wielu z nich pamięta jeszcze czasy Studio Liverpool, które producent PS5 zamknął w 2012 roku. Byli pracownicy założyli wtedy dwa nowe podmioty: część przeszła do Playrise Digital, część właśnie do Firesprite.

Ostatnio Firesprite zajmowało się horrorem The Persistence

Nie znamy szczegółów, lecz dotychczasowy dorobek pozwala sądzić, że twórcy zajmą się projektami na PlayStation VR. Nowa wersja urządzenia rzeczywistości wirtualnej nadal skrywana jest w tajemnicy, ale wiemy, że powstaje.

Liverpool w przeszłości był ważnym ośrodkiem Sony i odpowiadał za sporo ważnych tytułów, jak seria Wipeout. „Wielu z naszych deweloperów kształtowało projekty tamtej epoko i jesteśmy bardzo dumni z takich korzeni” - czytamy w ogłoszeniu.

W ostatnim okresie Firesprite zajmowało się własną licencją, tworząc futurystyczny horror The Persistence - najpierw na PS4 i PlayStation VR, a później także na pozostałe konsole i PC. Trwała też intensywna rekrutacja i dzisiaj zespół liczy już około 250 pracowników.

1
Rodzinka rośnie

„Teraz, jako studio first-party wiemy, że mamy pełne wsparcie PlayStation, by dalej łączyć kreatywność i techniczne innowacje” - zapewnia Graeme Ankers, menedżer generalny studia.

Sony w obecnej generacji jest aktywne w sferze przejęć, kupując także Housemarque (twórców Returnal), Insomniac Games (Ratchet & Clank: Rift Apart) oraz Nixxes Software (wsparcie techniczne i wersje PC).

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami