Multiplayer w Call of Duty Vanguard - są gameplaye i szczegóły. Twórcy chwalą się destrukcją otoczenia

Prawie jak Battlefield.

Zgodnie z zapowiedzią, studio Sledgehammer Games zaprezentowało multiplayer w nadchodzącym Call of Duty Vanguard oraz podało szczegóły trybu. W sieci są już też gameplaye od różnych twórców.

Wśród graczy i widzów panuje przekonanie, że Vanguard sprawia wrażenie „drugowojennego Modern Warfare” - tytuł powstał na tym samym silniku oraz korzysta z wielu identycznych systemów, np. w kwestii personalizacji broni. Twórcy przygotowali jednak sporo nowości, które zebraliśmy w formie listy. Poniżej zamieszczamy też pełną prezentację multiplayera oraz zwiastun sieciowych zmagań.

 • Największa nowość to prawdopodobnie częściowa destrukcja otoczenia, przypominająca nieco Rainbow Six Siege. Gracze mogą niszczyć ściany i inne elementy (nie tylko strzelając, ale też wbiegając w nie z impetem). Po zakończonym meczu mapy wyglądają zdecydowanie inaczej niż na początku
 • Twórcy wprowadzili system kalibru pocisków. Kaliber wpływa m.in. na szybkość niszczenia elementów mapy
 • Powraca znane z Modern Warfare czy Warzone opieranie broni na przeszkodach (teraz również z możliwością przesuwania po krawędzi)
 • Gracze mogą też „strzelać na ślepo” zza osłon, wystawiając broń za mur czy ścianę, ale samemu pozostając ukrytym. Celność jest wtedy taka sama, jak przy strzelaniu „z biodra”
 • Na start otrzymamy aż 20 map, przy czym po premierze pojawi się więcej
 • Nowy tryb gry to Patrol, który jest wariacją Umocnionego Punktu - po mapie przemieszcza się obszar, w którym zawodnicy muszą pozostać, aby zdobywać punkty. Jest też Champion Hill, który można było już sprawdzić w becie na PlayStation
cod_2
W trybie sieciowym zagramy też postaciami z kampanii fabularnej
 • Nie zabraknie oczywiście klasycznych dla serii trybów, Deathmatchu, Zabójstwa Potwierdzonego itp.
 • Drużyny w multiplayerze nie reprezentują konkretnych krajów - są mieszanką żołnierzy z różnych nacji
 • Każdy Operator ma własny poziom doświadczenia. Awansowanie odblokuje dla postaci nowe przedmioty kosmetyczne
 • Gracze mogą wybrać, jaką intensywność meczów preferują. Przygotowano trzy warianty: Tactical (najwolniejsze rozgrywki, 6v6 graczy), Assault (średni poziom) i Blitz (błyskawiczne tempo, dużo akcji)
 • Na broni możemy zamontować do 10 dodatków - i wybrać wspomniany wcześniej kaliber pocisków

Poniżej znajdziecie kilka gameplayów od wybranych autorów na YouTube, które powinny zapewnić dobry ogląd trybu wieloosobowego w Vanguard.

Premiera Call of Duty Vanguard odbędzie się 5 listopada. Nowa gra z serii oznacza też zmiany w Warzone - twórcy przygotowali zupełnie nową mapę do battle royale.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami