Diablo 2 - mana: jak zwiększyć i odzyskać manę

Regeneracja many postaci.

Mana to zasób wykorzystywany przez wszystkie postacie w Diablo 2: Resurrected. Bez niej niemożliwe jest korzystanie z umiejętności klasowych, co z kolei znacząco obniża skuteczność postaci w walce. Z tej strony dowiesz się jak zwiększyć ten zasób i w jaki sposób regenerować manę.

Mana odzwierciedlana jest przez niebieską kulę (1) widoczną przy dolnej krawędzi ekranu. Przy pełnej manie jest ona wypełniona niebieskim kolorem - wraz z wykorzystywaniem kolejnych zaklęć (bądź otrzymywaniem obrażeń, gdyż niektórzy wrogowie mogą ją wykradać) stopniowo będzie się opróżniać.

100_diablo_2_mana_jak_zwiekszyc_i_regenerowac

Maksymalny poziom many zwiększysz za pomocą przedmiotów, jak i wydając kolejne punkty atrybutów do rozwoju Energii. Zasób ten regeneruje się samoistnie, jednak jest to bardzo powolny proces - możesz przyspieszyć go za pomocą przedmiotów, umiejętności (jak Ciepło Czardziejki) czy dzięki kapliczkom many.

Najprostszym sposobem na szybką regenerację są mikstury many (2), które łatwo rozpoznasz po niebieskim kolorze. Użycie ich sprawi, że postać w ciągu kilku sekund odnowi określoną ilość punktów many. Są także mikstury wzmocnienia (3) - przywracają natychmiastowo 35% (100% dla mikstur pełnego wzmocnienia) zdrowia i many.

101_diablo_2_mana_jak_zwiekszyc_i_regenerowac

Możesz także skorzystać z przedmiotów (lub czaszek w gniazdach broni), które pozwalają na wykradanie punktów z każdym atakiem lub przekształcanie procentu otrzymanych obrażeń na manę. Ostatnim sposobem jest wizyta u niektórych handlarzy - rozmowa z Akarą (pierwszy akt) bądź Farą (drugi akt) pozwoli ci zregenerować zdrowie i manę do pełna.

Poprzednio: Diablo 2 - leczenie: jak odzyskać zdrowie

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Diablo 2 - punkty nawigacyjne: szybka podróż, jak używać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami